Ana içeriğe atla

ggh

HOT DÖNER TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA BÜYÜYOR

10.10.2019 - 11:51

Türkiye’de 56 şube ile faaliyet gösterdiklerini belirten Hot Döner Genel Müdürü Ercan Yılmaz, “Gelir seviyesi, bölgenin demografik yapısı gibi unsurları dikkate alarak fizibilite çalışmaları yapıyor, uygun yerlerde şubeler açıyoruz.” diyor.
 

Türkiye’de kaç şube ile nerelerde faaliyet gösteriyorsunuz?
Toplam 56 şubemiz var, bunun 20 tanesi İstanbul'da, 36 tanesi ise İstanbul dışında. 9 şubemiz Ankara’da olmak üzere; Çankırı, Yozgat, Kayseri, Aksaray,           Artvin, Osmaniye, Alanya, Antalya, Fethiye, Muğla, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa ve İzmit'te şubelerimiz bulunuyor.

Hot Döner olarak yatırım yaparken dikkat ettiğiniz unsurlar neler? 
Öncelikli olarak bir fizibilite çalışması yapıyoruz. Belirlediğimiz lokasyonda gerçeğe yakın ciro tahmini ve bu ciroya uygun kira marjını belirliyoruz. Yaptığımız çalışmalarda, bölgenin demografik yapısı, gelir seviyesi, nüfus yoğunluğu gibi etkenlere dikkat ediyoruz. Kiralamaları bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar yanılma payını asgari seviyeye indirme konusunda bize ışık tutuyor. 

Franchise modelinizden bahseder misiniz?
Şubelerimizi anahtar teslim olarak açıyoruz. Yatırım tamamıyla adayımıza ait. Belli bir isim hakkı bedeli alıyoruz. Yüzde 2, aylık ciro primi talep ediyoruz. Manav ürünleri hariç tüm ürünleri merkezden biz gönderiyoruz. Eğitimleri de yine biz veriyoruz. Onun haricinde yer seçme konusunda da önderlik yapıyoruz. Gelir seviyesi, bölgenin demografik yapısı gibi unsurları dikkate alarak fizibilite çalışmaları yapıyor, uygun yerlerde şubeler açıyoruz. Franchise adaylarının mental olarak bu işe uygun olmalarını istiyoruz. Mali olarak yatırım güçlerinin olmasını, kredi ile değil de tamamı ile peşin paralarının bulunmasını talep ediyoruz. 

Yatırımcının geri dönüşü ne kadar sürede oluyor?
Yatırımın geri dönüşü bizim planlamalarımıza göre 24 ay gibi bir süreyi buluyor. Normalde sektörümüzde 3 yıldan bahsedilir. Ama biz 36 ayın altında bir zamanda tekrar yatırımı geri döndürebiliyoruz.
 

nb

Yukarı SMTP Error: Could not authenticate.