Ana içeriğe atla

ggh

HERKESİN BİR KAHVE KÜLTÜRÜ OLMALI

12.10.2018 - 11:48

Türkiye geneli ve yurt dışında yeni şubeleriyle misafirlerini buluşturmayı ve elde etmiş oldukları başarıyı kendi işini kurmayı planlayan girişimci adaylarla paylaşmayı planladıklarını söyleyen Kahve Kültürü Sahibi Kadir Çakay, “Kahve kültürüne yeni bir soluk getirerek Türkiye’nin en çok tercih edilen markası haline gelmek istiyor ve “Herkesin bir kahve kültürü olmalı” diyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Kısaca Kahve Kültürü hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Çakay Şirketler Grubu olarak piyasa dinamiklerini ve trendlerini de göz önüne alarak ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz cafe&restoran sektörüne girmiş olup ilk teşebbüsümüzü 2015 yılında Kırklareli Kahve Kültürü Cafe&Restoran ile gerçekleştirdik. Kısa süre içerisinde hızla başarıya ulaşarak 2015 yılının sonlarında bir diğer şubemizi Edirne’de açtık. Cafe&Restoran ve oyun konseptimiz ile girişimcilere farklı imkânlar sağlayarak her bölgeye kendine has dokuları kullanabilmeyi sağlayan özgürlükler tanıyoruz.

FRANCHISE SÜRECİ VE YATIRIMCIYA VERİLEN DESTEKLER…

Franchise sürecinizden bahseder misiniz? 
Yatırımcı adayına, franchise sistemimiz hakkında ilk bilgiler verilir. Franchise sistemi, Kahve Kültürü ve yatırım koşullarımız hakkında sunum yapılır. Yatırımcı veya Kahve Kültürü tarafından belirlenen mağazanın fizibilitesi yapılır. Franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra belirlenen mağaza için, mimarlarımız tarafından proje hazırlanır. Mimarlarımızın hazırlamış olduğu mimari projenin sunumu yapılır. Sözleşme imzalandıktan sonra mağaza franchise alan veya Kahve Kültürü tarafından yapılır. Taahhüt edilen inşaat süresinin bitimine yakın, İnsan Kaynakları Departmanımız aracılığı ile personel seçimi yapılır. Eğitimleri Kahve Kültürü tarafından verilir. Kahve Kültürü operasyon ekibi, projeye uygun şekilde düzenlemelerini gerçekleştirir ve yatırımcıya mağazanın teslimini yapar.
 
Yatırımcılara verdiğiniz destekler neler? 
Belirlenen yere uygun mimari tasarım ve projenin hazırlanması, projeye uygun iş akışının belirlenmesi, personele eğitim verilmesi ve sürecin takip edilmesi, personel seçiminde destek olunması, lojistik destek, yatırımcı ile birlikte açılış organizasyonu ve tanıtıcı faaliyetlerin planlanması, yönetim, satış ve muhasebe desteği, periyodik işletme ziyaretleri yatırımcılara verdiğimiz desteklerden.
 
“TÜRKİYE’NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKASI OLMAK İSTİYORUZ”

Yeni yatırım planlarınızı ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Türkiye geneli ve yurt dışında yeni şubelerimizle misafirlerimizi buluşturmayı ve elde etmiş olduğumuz başarıyı kendi işini kurmayı planlayan girişimci adaylarla paylaşmayı planlıyoruz. Kahve kültürüne yeni bir soluk getirerek Türkiye’nin en çok tercih edilen markası haline gelmek istiyor ve “Herkesin bir kahve kültürü olmalı” diyoruz.

nb

Yukarı