Ana içeriğe atla

yu7676

Her yatırım hedefe bir adım daha yaklaştırıyor

10.03.2017 - 10:15

Yatırımlarında hız kesmeyen Gönül Kahvesi 2017’de de şube ataklarına devam edecek. Şubat ayında Bahreyn ve Avusturya’da şube açacak olan Gönül Kahvesi, Mart ayında ise Saray-Bosna’da ikinci şubesini açacak. Tüm bunlara ek olarak yurt içinde de yatırımlarının olacağını belirten Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı, “2017 yılı içerisinde yurt içinde birçok nokta da Gönül Kahvesi hizmete girecek” dedi. 

Yeme içme sektörü her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Peki, bu büyüme karşısında siz nasıl yatırımlara imza atıyor, ne şekilde büyüyorsunuz?
Gönül Kahvesi olarak; franchise sistemiyle büyüyor; doğru lokasyonda, doğru maliyet ve yatırımcılarla büyüme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 
Gönül Kahvesi bugün Türkiye’de ve yurt dışında 90 şubesiyle, kendi iş alanında en bilinen marka olma hedefini belirleyerek, kendine özgü zengin ürün gamı, konsepti ve yaratıcı yenilikçi yaklaşımıyla, hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor.

2017 yatırım planlarınız neler?
“Dünyada bir gün herkes Türk kahvesini tadacak” sloganımızla, Gönül Kahvesi’ni dünyada tanınır bir marka haline getirebilmek üzere, yatırım planlarımızı yurt içi ve yurt dışı olarak birlikte uyguluyoruz. 
Şubat ayında Bahreyn ve Avusturya’da, Mart ayında ise Saray-Bosna’da ikinci şubemiz açılmış olacak. Aynı şekilde, 2017 yılı içerisinde yurt içinde birçok nokta da Gönül Kahvesi hizmete girecek.

Dövizdeki artışın yatırımlara etkisi nedir? Yatırımlardaki döviz etkisini en aza indirmek adına neler yapılabilir?
Yatırımcılarımız için, 40 bin USD olan franchise bedelimizi kuru sabitleyip, Türk Lirasına çevirip 130 bin TL+KDV olarak belirledik.
Bana göre; kiralama maliyetleri dünya ortalamalarına çekilmeli ve yüksek maliyetlerde kiralamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Büyüme sisteminizde hangi konseptleri tercih ediyorsunuz?
Bizim için üç önemli unsur var; uygun kira, kolay ulaşılabilirlik ve doğru lokasyon… Bu üç unsurun karşılanması dahilinde cadde de yer alabiliriz, AVM’de de… Bu noktada bir sınırlamamız yok.
 

,

Yukarı