Ana içeriğe atla

ggh

HEDEF YURT İÇİNDE 80 ŞUBE!

10.05.2018 - 15:31

Kaliteden asla ödün vermediklerini dile getiren Yeşilçam Kahve Evi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Demirbilek;  2018 yılı için, yurt içindeki şube sayılarını 80’e çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Yatırım yaparken lokasyon açısından dikkat ettiğiniz unsurlar neler?
Hareketli lokasyonlar, geniş cepheli ve geniş kaldırımlı dükkanlar, en az 200 metrekarelik bir alan olması lazım. Çünkü küçük metrekarelerde kendimizi iyi ifade edemiyoruz, sığamıyoruz.  Mekan ne kadar büyük olursa o kadar ferah ve rahat oluyor, içerde birçok alternatif sunabiliyoruz: çocuk oyun alanları, farklı köşeler gibi.  

Yurt içi ve yurt dışı yatırım planlarınızdan bahseder misiniz? Hedefinizde hangi bölgeler var?
2018 yılı dahilinde şube sayımızı 80’e çıkarmak ve en az 10 ile daha girmeyi planlıyoruz. Batı ve Doğu Karadeniz, Ege, Doğu ve Güneydoğu olmak üzere toplam 5 bölgeye girmeyi hedefliyoruz. Yurt dışı planlarımız çok güzel.  Çok iyi geri dönüşler alıyoruz.  2020 yılına kadar Türk vatandaşların yoğun olduğu yaklaşık 6 ülkeye şube açılışı yapmayı planlıyoruz.

Yurt dışı yatırımlarınızda görüşmeleriniz nasıl ilerliyor?
Yurt dışı için İran, Almanya, Avustralya, Fransa, Azerbaycan, Suudi Arabistan ve  KKTC ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ülkelerde lojistik ağını sağlıklı sağlamak için belki master franchise modeli ile ilerleyebiliriz. Tabi burada ülke yönetimlerinin tavrı da önemli oluyor. Maliyetler açısından her ülkenin farklı bir gümrük mevzuatı var. Onun için yurt dışı görüşmelerine özellikle hassasiyet gösteriyoruz. Umarım bu ülkelerde ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz.

Peki, lojistik(sevkiyat) sürecinizin işleyişi nasıl oluyor?
Şu an İstanbul ve Gaziantep’teki 2 lojistik depomuzla hizmet etmekteyiz. Önümüzdeki günlerde Ege ve Akdeniz bölge depoları da hizmete girecek. 

2018 hedeflerinizde neler var?
2018 yılı için yurt içi şube sayımızı 80’e yurt dışı şube sayımızı  4’e çıkarmayı hedefliyoruz. Markamızın kalitesini her gün biraz daha iyiye taşımak için ben ve değerli ekip arkadaşlarım gece gündüz çalışıyoruz. Yaptığımız her mağaza bir öncekinden daha güzel oluyor ve kaliteden asla vazgeçmiyoruz. 
Mağazalarımızda Yeşilçam temalı hediyelik ürün standları yapacağız. Bu stantlarda Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçılarının görsellerinden oluşan ürünler satacağız. Kendimize has, özel yiyecek ve içecek satışı yapacağız.

 

t

nb

Yukarı