Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

GREEN SALADS ŞUBE SAYISINI ARTIRIYOR

12.07.2019 - 17:45

TAZE, ULAŞILABİLİR VE DİNAMİK BİR FİRMA OLDUKLARINDAN BAHSEDEN GREEN SALADS GENEL MÜDÜRÜ AYKUT CİHAT KİLİMCİ, YENİ AÇILACAK OLAN ŞUBELERİ HAKKINDA DA BİLGİLER VERDİ.

Mevcut franchise durumunuz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şu an hali hazırda 20 tane franchise’miz var. Sayının her geçen gün artacağını ön görüyoruz. Çünkü sürekli görüşmek isteyen talepte bulunan kişiler var. Şehir dışında projelerimiz var. Zaten Edirne ve Bursa’da  dükkanlarımızı açtık. Önümüzdeki ay içerisinde İzmir'de dükkanımızı açmayı planlıyoruz. Dolayısıyla İstanbul dışındaki yoğun taleple beraber bayi sayımız artacaktır.

Franchise sisteminizdeki başarının sırları neler?
Bence dürüstlük ve güvenilirlik çok önemli. Eğer bunlar olmasaydı, bu kadar hızlı büyüyemezdik. Açık olduğumuz için insanlar bizi tercih ediyorlar. Bugüne kadar da mutsuz olan franchise’miz olmadı.

Franchise yatırımının geri dönüşü ne kadarlık bir süreçte oluyor?
Dükkanın fiziki yatırımına bağlı olmakla beraber, 2 yılla 4 yıl arası diyebiliriz.

Franchise’lerinize verdiğiniz desteklerden bahseder misiniz?
Başta eğitim desteği olmak üzere reklam desteği veriyoruz. Gerektiği zaman operasyonel destek veriyoruz, çünkü sürekli eleman giriş çıkışı olduğu için eleman bulmak ve yönetmekle ilgili sıkıntılar yaşıyorlar. Kendi kadrolarımıza ilave olarak destek için personel gönderiyoruz. Dolayısıyla operasyonel olarak hiçbir zaman sıkıntı yaşamıyorlar. Bayilerimizin menü gamını piyasanın  ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek pazardan daha fazla fayda ve pay alması için çaba harcıyoruz. Onlardan gelen bilgileri de kendi içimizde değerlendirip sistemi dinamik halde tutuyoruz.

Sizi diğer markalardan ayıran özellik nedir?
Tazeyiz, ulaşılabiliriz ve dinamik bir firmayız. Bunu şube açılış hızımızdan ve menümüzden de görüyorsunuz. Bizde hayal kırıklığına uğramazsınız; hem yatırımcı olarak, hem müşteri olarak…

2019 yıl sonuna kadar ki hedefleriniz neler? Aynı zamanda yeni açılacak olan şubeleriniz hakkında da bilgi verebilir misiniz?
Şu an halihazırda projesi devam eden İzmir projemiz var. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da yer alacağız. Metropol AVM'nin bitiş tarihinde bizde yer alacağız ve en sonunda Buyaka’da yeniden devreye gireceğiz. Yaklaşık 40 günlük takvim içerisinde açılacak olan toplam 4 tane dükkanımız var.  Bunlar dışında da görüştüğümüz ve bağlantılarımızın devam ettiği yerler var.

Yıl sonuna kadar kaç şube hedefliyorsunuz?
Şu an zaten açılacak yerlerle beraber 38’i  yakalamış durumdayız. Yıla 30’la başladığımız zaman ciddi bir büyüme oranından bahsediyoruz. Görüşmelerimize bağlı olarak bu 50’li rakamları bulup geçebilir. 

TAVADA TAVUK

Yukarı