Ana içeriğe atla

yu7676

Gönül Kahvesi hedefe giden yolda emin adımlarla ilerliyor

16.05.2017 - 12:20

Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı: “Yurt dışı franchise şubelerimizin açılmasıyla birlikte küresel bir marka olmak, ülkemizin ismini duyurmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamak bizim için gurur kaynağı vesilesi…” dedi. 

Birçok restoran franchising vererek yaygınlaşmaya ve büyümeye devam ediyor. Franchising’in bu denli hızlı yaygınlaşmasındaki en önemli etken ise franchising’in hem alana hem de verene sağladığı benzersiz avantajlardır. Peki, franchise vermek markaların gelişimine neler katıyor? 
Franchise vermek; marka bilincini ve bilinirliğini, markanın sürekli kendini geliştirme zorunluluğunu ve rekabet gücünü arttırma gibi günümüzün geçerli süreçlerinin oluşmasında markaların gelişimine katkı sağlıyor.

Franchising her ne kadar avantajlı bir yöntem de olsa riskleri yok değil… Peki, franchising verirken olası riskleri neler, firmalar bu risklerden arınmak adına nelere dikkat ediyor? 
Gönül Kahvesi olarak franchise vereceğimiz yatırımcılar konusunda seçici olmaya özen gösteriyoruz. Doğru yatırımcının yanında doğru lokasyon, uygun kiralama ve maliyetler gibi etkenlerde Gönül Kahvesi olarak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Tüm bunların hepsini bir araya getirince risklerden de arınmış oluyoruz. Gönül Kahvesi,akılcı kurgulanmış,verimli ve sade işleyişi ile riskleri ilk başta yok ederek yolunda ilerliyor.

Karlı bir franchise yatırımı için neler yapılmalıdır? Doğru franchise vermek için hangi aşamalara ihtiyaç var? 
Bir şubeyi açarken en önemli olan etken, franchise sahibinin işinin başında durması şartıdır. Daha sonrasında lokasyon, kira/metrekare oranları, ulaşılabilirlik gibi etkenler de şube açarken dikkat ettiğimiz unsurlar olarak sıralanabilir.
Şubelerin fizibilitesini kendi profesyonel ekibimizle yapıyor ve uygunluk kararını veriyoruz. Bu aşamaların sonucunda ortaya çıkan her Gönül Kahvesi şubesi karlı bir yatırım olarak hizmet vermeye başlıyor. 

Firmanız yurt içi ve yurt dışında nasıl bir franchise stratejisi izliyor?
Yurt dışı franchise şubelerimizin de açılmasıyla birlikte küresel bir marka olmak, ülkemizin ismini duyurmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamak bizim için gurur kaynağı vesilesi…
“Dünyada bir gün herkes Türk kahvesini tadacak” sloganımızla yurt içi ve yurt dışında hedeflerimize ulaşmak için yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz.

,

Yukarı