Ana içeriğe atla

gf

GETİR İTALYA’DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

11.10.2021 - 14:54

Popüler çevrim içi market uygulması Getir, hizmet verdiği ülke sayısını giderek artırıyor. En son ve yeni durağı İtalya, zira Milano sokakları Getir’in rengi mor ile renklendi.
 

Bu senenin başında İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve İspanya projelerini başlatan Getir’in Avrupa yolculuğunda hizmet verdiği en yeni ülke İtalya oldu. Bugün itibarı ile “Modanın Başkenti” olarak bilinen Milano sokakları, Getir moru ile renklendi.   
Dünyada bir ilki 2015 yılında Türkiye’de başlatarak ortalama 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Getir, hizmet verdiği ülkelere Avrupa’nın en büyük şehirlerini eklemeye devam ederek İtalya operasyonunu başlattı. Geçtiğimiz haftalarda Barselona ve Madrid’de hizmete başlayan Getir, şimdi de     Milano sokaklarında. 
Şirket tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:
Kurulduğu ilk günden itibaren global bir marka olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Getir, sadece bu yıl 1 milyar dolara yakın yatırım alarak 7,5 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaştı. İtalya ile hizmet verdiği ülke sayısını 7’ye çıkaran Getir, Milano’nun ardından İtalya’da yeni şehirlere yayılmayı planlıyor. Kısa bir süre içinde Portekiz pazarına ve yıl sonuna kadar da ABD pazarına girmeye hazırlanan Getir böylece Türkiye’ye ek olarak 1 yıl içinde 8 yabancı ülkede faaliyete geçmiş olacak. Platformun bir sonraki durağı Portekiz olduğu bildirildi. 

jyh

Yukarı