Ana içeriğe atla

ggh

FRANCHISE SİSTEMİYLE BÜYÜMEYE DEVAM

19.12.2018 - 14:31

HD HOLDİNG FRANCHISING MÜDÜRÜ EROL IŞIK, “2019’DA DA HEM KENDİ YATIRIMLARIMIZ HEM DE YENİ HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ FRANCHISE SİSTEMİNİN DESTEĞİYLE BÜYÜMEMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK. HEDEFİMİZ 5 YIL İÇERİSİNDE 500 RESTORANA ULAŞMAK.” DİYOR.

2018’i değerlendirmenizi istesek neler söylersiniz? Firmanız için 2018 yılı nasıl geçti? 
2018’de restoran sayımızda hızlı bir büyüme yaşıyoruz, yıl sonuna kadar 60’ın üzerinde yeni restoran açılışı yapmış olacağız. Bizim için 2018 yılında attığımız en önemli adım tüm markalarımızı HD Holding çatısı altında birleştirmek ve HD İskender markamız için hazırlamış olduğumuz reklam kampanyamız oldu. Pidem markamızla ise Diyarbakır, Van ve Ordu gibi bir çok ilde yeni restoranlar açarak yaygınlığımızı arttırdık. Bugün 30 dan fazla ilde yılda milyonlarca misafir ağırlıyoruz. 2018 yılında başlayan ve 2019’da da aynı hızla devam edecek olan yeni restoran açılışlarımızla daha fazla kişiyi Pidem’in doyurucu ve lezzetli pideleriyle buluşturacağız. 
23 Yıllık deneyimimiz bizim başarıya ulaşmamızı sağlayan en büyük gücümüz. Türkiye genelinde 200’den fazla restoranımız, 2 et işleme tesisimiz ve güçlü bir dağıtım ağımız var. Üretimden, restorandaki servis sürecine kadar her aşamayı denetliyoruz.  Dolayısıyla satın alma gücü, ürün kalitesi ve misafir memnuniyeti sağlamada önemli kaynaklara sahibiz. Tüm bu özelliklerimiz de ürün kalitemizi ve uygun fiyat politikamızı devam ettirebilmemizi sağlıyor. Bu sayede her yıl daha fazla büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. 

DAHA FAZLA MİSAFİRE ULAŞMAK İÇİN RESTORAN SAYIMIZI ARTIRACAĞIZ
2019 yol haritası hakkında bilgi alabilir miyiz? Yeni yılda nasıl bir yol izleyeceksiniz? 

2019’da da hem kendi yatırımlarımız hem de yeni hayata geçirdiğimiz franchise sisteminin desteğiyle büyümemiz artarak devam edecek. Hedefimiz 5 yıl içerisinde 500 restorana ulaşmak. Türkiye’nin birçok noktasına ulaşmak, özellikle Anadolu’da yeni şehirlerde yer almak istiyoruz. Üretimden servis kalitesine kadar bütün süreçlerimizi her zaman iyileştirmeye devam edeceğiz.
Batman, Bolu, Bursa ve Gebze’de yapımı devam eden projelerimiz var.  Türkiye’nin tüm illerinde yeni lokasyonlar için de arayışlarımız devam ediyor. Uzun vadede HD Holding markalarını yurt dışına taşıyarak Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinin dünya çapındaki lider temsilcisi olmayı hedefliyoruz.  
Şu an bünyemizde 3 binden fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Yeni yatırımlarımızla birlikte istihdam ettiğimiz çalışan sayımızı da gün geçtikçe artırmayı hedefliyoruz.
 
GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI’NIN SEKTÖRDEKİ GÜCÜ ARTACAK
Yurt içi ve yurt dışında franchise ile büyümeye devam edecek misiniz?  

Son dönemde hem tüketicilerin hem de yatırımcıların iskender, döner, pide gibi Türk lezzetlerine olan ilgisi görülür şekilde artmış durumda. Biz de bu alanda lider olan markalarımızla hızla büyümeye devam ediyoruz. Bizimle birlikte büyüyecek ve kazanacak yol arkadaşlarıyla birlikte büyümek, girişimciler için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. 
Avantajlı franchise fırsatlarıyla Geleneksel Türk Mutfağı’nın sektördeki gücünün artacağına ve Türk markalarının kazanacağına inanıyoruz. Tabii ki önceliğimiz yurt içindeki sistemimizi oturtmak. Ama franchise ile büyüdüğümüz duyulduğu anda yurt dışından da çok güzel tepkiler alıyoruz. Bunları değerlendirmeye başladık. 

HD Holding franchise sistemi nasıl çalışıyor?  
Öncelikle adaylarımız tarafından franchise ön başvuru formu dolduruluyor. HD Holding olarak bu formları değerlendirerek adaylar ile görüşüyoruz. Eğer adayın bir alan/yer/adres önerisi varsa ziyaret edip fizibilite çalışmasını yapıyoruz. Aday tarafından belirlenmiş bir alan bulunmaması halinde birlikte bölgeyi değerlendirip yer tespiti yapıyoruz. Alanın uygun bulunması durumunda mimari projeyi hazırlayarak uygulamaya koyuyoruz. Personel alımı ve eğitimi bizim tarafımızdan yönlendiriliyor. Açılışa kadar geçen süreçte her aşama operasyon ekibimiz tarafından desteklenerek kontrol ediliyor ve gerekli tüm yönlendirmeler yapılıyor. 

FRANCHISE ADAYI MARKAYI TEMSİL EDEBİLMELİ 
Franchise adaylarında aradığınız özellikler nelerdir? 

Franchise adaylarında aradığımız özellikler alanında lider ve kazançlı markaları temsil etme isteğine sahip olmak, HD Holding’in vazgeçilmez prensipleri olan “Ürün kalitesi odaklı”, “Misafir memnuniyeti odaklı” ve “Her zaman uygun fiyat odaklı” olmayı benimsemiş olmak, Türk lezzetlerini, güçlü bir Türk markası ile daha fazla kişiye ulaştırmanın heyecanına sahip olmak, gerekli olan yatırımı karşılayacak finansal kaynaklara sahip olmak ve zamanını restoranına ayırabilecek olmak.

Franchise verdiğiniz kişilere ürün ve ekipman konusunda nasıl destekleriniz oluyor?
Bizim her zaman ilk önceliğimiz operasyona tam destektir. Franchise’lerimize olan yaklaşımımız da aynı şekilde devam edecek. Yatırımcılarımıza et işleme tesislerimizde tüm denetimlerden geçerek hazırladığımız ürünlerimizi güvenli bir şekilde ulaştırmaya devam edeceğiz. 23 yıllık restorancılık tecrübemizin yanı sıra satın alma gücümüzden faydalanma imkanı da sağlayacağız. HD Akademi ile birlikte çalışarak restoranlara eğitimli eleman desteği sağlayacağız. Bünyemizde büyük bir operasyon ekibimiz var ve sürekli sahadalar. Onlar da restoranlarla birebir ilgilenecek. Ayrıca gizli müşteri ve kalite denetimlerimiz de devam edecek. 

nb

Yukarı