Ana içeriğe atla

ggh

FRANCHISE SİSTEMİNDE İLK ŞART DOĞRU YATIRIMCI VE DOĞRU LOKASYON

16.07.2019 - 09:18

PASAPORT PİZZA GENEL MÜDÜRÜ MÜKREMİN ÖZDEMİR: “FRANCHISING VERİRKEN GİRİŞİMCİNİN BU İŞ İÇİN DOĞRU SEÇİM OLUP OLMADIĞINI DEĞERLENDİRİYORUZ. FRANCHISE ADAYINDA ARADIĞIMIZ TEMEL ŞEY; BU İŞİ YAPMAYA CESARETİ OLMASI VE BU İŞE İNANMASI.”

Markanızın büyümesinde franchise vermenin nasıl katkıları oluyor? 
Franchising sistemi markalaşmanın bir adımıdır. Franchising sisteminde yatırımcı güçlü bir marka yaratmak için sıfırdan başlamak yerine, daha önce denenmiş ve kendini kanıtlamış güçlü bir iş anlaşmasına imza atmış olur. Büyük ölçüde para harcayarak kazanabileceği müşteri portföyüne, franchising sayesinde işini kurar kurmaz sahip olur. 
Franchising sisteminde standart korunabiliyor, lezzet ve hizmet kalitesi değişmiyorsa marka değeri artıyor. Müşteriler gittikleri her yerde marka gücüne inanarak aynı lezzeti ve hizmeti bekliyor. Pasaport Pizza olarak her bölgede verilen franchise;  lezzetimizin daha geniş bir müşteri portföyüne ulaşmasını hızlandırıp, ailemizi büyütüyor. 

Doğru yatırımcıyı bulmak için neler yapıyorsunuz?
Franchising verirken çok uzun görüşmelerle girişimcinin bu iş için doğru seçim olup olmadığını değerlendiriyoruz. Franchise adayında aradığımız temel şey; bu işi yapmaya cesareti olması ve bu işe inanması.  Hedefimiz, belirlemiş olduğumuz standartları sağlayabilecek ve markamızı en iyi şekilde temsil edebilecek, bizim değer yargılarımıza yakın değer yargıları olan bayilere ulaşmak ve seçmektir.  Mevcut sistemimizde bayi memnuniyeti ön planda olduğu için mevcut bayilerimiz de bizim pazarlama departmanımızın en önemli ve gönüllü unsurlarıdır. Pasaport Pizza ailesi kuruluşundan itibaren bayi odaklı çalışmış olup Kazandır-Kazan felsefesinde çok başarılı olmuştur.

Şube açılacak lokasyonun sizin için nasıl bir önemi var? 
Lokasyonlar için bölgenin genç nüfus yoğunluğu, ekonomik durum vb. kriterlere göre özel değerlendirmelerimiz var. Franchising hizmetimizde bizler her bayimizi ailemizin bir parçası olarak kabul ediyoruz.  Her şeyden önce ilk şartımız doğru yatırımcı ve doğru bir lokasyon olması. Çok doğru bir lokasyonda iyi bir işletmeci bulamazsanız başarı şansınız çok düşük olur.

Doğru işleyen bir sistem nasıl olmalı? Franchise şartlarınız neler? 
Bizler  bayilerimizin kazancı olan  ciro üzerinden herhangi bir pay almıyoruz. Dünya devleriyle rekabet ederken onlar gibi değil onlardan farklı olarak başarılı olacağımızı biliyoruz. Bütün dünyanın kabul ettiği “Kazan-Kazan” kuralından uzaklaşarak “Kazandır-Kazan” prensibiyle başarıya ulaşmaya başladık. 
2019 yılı için öngörülen isim hakkı franchise bedeli 60 bin TL’dir. Bu bedele proje ve inşaat takip işlemleri dahildir. Bayimiz ile birlikte bütün süreçlerde birlikte ilerliyoruz.

Büyümenizi hızlandırmak ve marka bilinirliğinizi artırmak adına nasıl hedefleriniz var?
Doğru şekilde yapılan reklam ve sosyal medya kullanımı ile yaptığımız pizzalarımızı en iyi şekilde tanıtarak, tüketicinin aklında markamızın konumlanmasını sağlayarak bilinirliğimizi artırmak üzerine projelerimiz bulunmakta.  Pasaport Pizza olarak  kar, ciro, piyasa değeri ve yurt dışına açılma hedeflerimizin; itibar, müşteri memnuniyeti, çalışan memnuniyeti, iş ortakları memnuniyeti ve sadık müşteri sayısına bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz.  Bu hususlarda sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

nb

Yukarı SMTP Error: Could not authenticate.