Ana içeriğe atla

nr

Domino’s Pizza’da Facebook’tan sipariş devri başladı

27.12.2016 - 15:24

Domino’s Pizza Türkiye, Facebook Messenger üzerinden sipariş vermeyi mümkün kılan yeni uygulamasını yayına aldı. Özel geliştirilen bot aracılığıyla, kullanıcıların günün koşuşturmacası içerisinde en kolay, keyifli ve hızlı şekilde pizza sipariş edebilmeleri hedefleniyor. 

Bugüne kadar yurt dışı operasyonlarında emoji ile pizza siparişi, drone ile pizza teslimatı gibi uygulamalara imza atan Domino’s Pizza, kolay sipariş alanında mümkün olan her yöntemi kullanarak pizza severlerin hayatına lezzet ve keyif katıyor. Yaz aylarında Türkiye’de tanıttığı, tüm dijital platformlarda kullanılabilen Tek Tıkla Sipariş ile düşünce hızında pizza siparişini hayatımıza sokan marka, şimdi de bu özelliği Facebook Messenger üzerinden pizza söylemeyi mümkün kılan uygulamasıyla birleştiriyor ve hızlı servis pazarına yepyeni bir soluk daha getirmeye hazırlanıyor.

PİZZA EMOJİSİNİ GÖNDER, KOLAY SİPARİŞİ VER, TAKİBİ YAP
Yeni uygulamayı kullanmaya başlamak için Domino's Pizza Türkiye'nin Facebook Messenger hesabına direkt olarak pizza emojisi mesaj atılıyor. Messenger için geliştirilen özel bot, kullanıcıyı Facebook hesabı üzerinden tanıyor. Kullanıcı daha önce kullandığı bir Domino’s Pizza hesabı ile sisteme giriş yaptıktan sonra, hesabında kayıtlı kolay siparişlerden dilediğini chat bot üzerinden seçebiliyor. Böylece sipariş verme süreci tamamlanıyor. Domino’s Pizza’nın diğer tüm dijital sipariş kanallarında olduğu gibi, mesajlar aracılığıyla Facebook Messenger üzerinden de sipariş takibi yapılabiliyor.

Tek Tıkla Sipariş projesini Facebook Messenger üzerinden bot kurgusu ile geliştiren Domino’s Pizza Türkiye, pizzaseverlerin günlük koşuşturmaca içerisinde en hızlı ve rahat şekilde sipariş verebilmelerini hedefliyor. Tüm yazılım altyapısı Developtica’ya ait olan bot uygulamasının, kullanıcı deneyimini maksimize edecek şekilde tasarlanmasına da önem gösterilmiş.

nr

Yukarı