Ana içeriğe atla

nr

Dijital çözümler sizlere nasıl fayda sağlar?

16.05.2017 - 12:16

Başta fast food restoranları olmak üzere gıda sektörüne yönelik hizmetlerini “Geleceğe taşıyan dijital çözümler” ilkesiyle sunan Sistem 9 yönetimi, dijital menü boardların işletmelere yararlarını araştırdı. Araştırma, dijital menü boardların sektöre; İştah açma, maliyet düşürme, güncellenebilme ve esneklik (İMGE) konularında destek olduğunu gösteriyor.

Cebinde yeterli sermayesi olan herkes bir restoran açabilir. Ancak restoranı doğru işletip ayakta tutmak için alınması gereken bazı hizmetler var. Bu hizmetler arasında etkileyici görünümleriyle müşteri devamlılığı sağlayan özelliklerinden dolayı, dijital menü boardlar öne çıkıyor.
Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol, dijital menü boardların gıda sektörüne İMGE diye özetlenen destek sunacağını belirterek şu bilgileri verdi: “İştah açma, maliyet düşürme, güncellenebilme ve esneklik (İMGE) konuları gıda sektöründe giderek önem kazanıyor. Dijital menü boardlar bu dört temel konunun yanı sıra, kolay program bütünleştirme özellikleriyle işletme sahibine sosyal medya hesaplarıyla müşterileri ve marka arasında interaktif iletişim kurma fırsatı da sunuyor.”
Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol, dijital menü boardların yiyeceklerin kalori oranlarını da gösterme imkanına sahip olduğunu hatırlattıktan sonra, araştırmadan çıkan sonuçları şöyle özetledi:
Baskı giderlerinden kurtarıyor: İşletme sahibi kağıt baskı maliyetlerinden kurtuluyor. Ekrana yansıtılan görüntüler uzaktan kontrol edilip, hatalar anında düzeltilip zaman kaybı önleniyor.
Promosyon imkanı sunuyor: Dijital menü boardlar, fotoğrafların yanı sıra videoları da gösterme imkanı sunuyor. Özel günler için fiyat teklifleri ve promosyonlar ekrana kolayca yansıtılabiliyor.
İştah açıyor: Dijital ekranlara yansıtılan yiyecek fotoğrafları daha lezzetli görünerek iştah açıyor. Ekrandaki dumanı üzerinde tüten, canlı görüntüler ürün siparişlerini artırıyor.
Gelirleri artırıyor: Restoran sahibi isterse dijital menü boardlara ürünüyle ilintili markaların reklamlarını yansıtabiliyor. Böylece tüketici etkileme ve çapraz satışla gelirler artıyor.
Dikkat çekiyor: Dijital menü boardlar menü, fiyat ve görsellerin uzaktan kolayca görülmesini mümkün kılıyor. AVM’de gezerken karnı acıkan tüketicinin dikkati çekilerek restorana girmesi kolaylaşıyor.
Esneklik sağlıyor: Dijital menü boardlar işletme sahibine, gün içinde sabah, öğlen yada akşam menülerini özel duyuruları anında yapma esnekliğini sağlıyor.
Ürün kontrolünü kolaylaştırıyor: Sipariş vermek için kuyruğa giren tüketiciye ‘o ürün kalmadı’ demek onu kâbus yaşatabilir. İşletme sahipleri, dijital menü boardlar sayesinde bitmek üzere olan ürünlerin kontrolünü yapabiliyor.
Sosyal medyayla bütünleşiyor: Dijital menü boardlar sipariş verme sürecini otomatikleştirip, hızlandırdığı gibi, sosyal medya hesaplarıyla da bütünleşip ihtiyaçlara uyarlanabiliyor.
 

nr

Yukarı