Ana içeriğe atla

nr

Dardenıa Akademi 2018 yılında 750 kişiye eğitim verecek

18.01.2018 - 11:45

Denizin lezzeti Dardenia’nın, alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek amacıyla kurduğu Dardenia Akademi, 2018 yılında 750 kişiye eğitim verecek.

Türkiye’nin ilk ve tek balık ekmek zinciri Dardenia’nın uzman ve nitelikli çalışanlar yetiştirmek, müşteri ve çalışan memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için kurduğu Dardenia Akademi, 2018 yılında da eğitimlerine aralıksız devam edecek. Akademi ile sadece kurum içi değil, restoran sektörünün de büyük bir ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesi hedeflenirken, 2018 yılında 750 kişiye eğitim verilmesi planlanıyor.
Dardenia Akademi, 2018 yılında ‘İşbaşı Eğitim Programı’, ‘Pekiştirme Eğitimleri’ ve ‘Yönetici Geliştirme Programı’ kapsamında şube ve merkez ofis çalışanlarına, doğru eğitim metotlarıyla gerekli insan kaynağı ihtiyaçlarına yönelik eğitim verecek. Eğitimler, 15 günlük teori ve uygulama eğitimleri sonrasında Dardenia şubelerinde yapılacak olan iş eğitimi takibi ve onay süresi ile birlikte 45 gün içerisinde tamamlanacak. 
2017 yılında 289 kişiye eğitim verdiklerini belirten Dardenia Genel Koordinatörü Selin Daniyel, “Geçtiğimiz yıl sektöre nitelikli personel kazandırma amacıyla kurduğumuz Dardenia Akademi’de 289 personelimize eğitim verdik. Bu yıl, iş başı yapan 250 personelimize ‘İşbaşı Eğitim Programı’ kapsamında eğitim vereceğiz. Şubelerimizde çalışmakta olan 350 personelimize ‘Pekiştirme Eğitimleri’ vereceğiz. ‘Yönetici Geliştirme Programı’ kapsamında ise; Mutfak Şefleri, Süpervizör ve Restoran Yöneticileri olmak üzere 150 kişiye eğitim vermeyi hedefliyoruz. Dardenia Akademi’de sadece kendi personelimizi değil, sektördeki kaliteli hizmet ve nitelikli personel sayısını da artırmak istiyoruz” dedi.
Dardenia çalışanlarının pozisyonları bazında eğitim alacağı, modüler eğitim sistemi içerisinde; teori ve uygulama eğitimleri olmak üzere iki ana program yer alıyor. Dardenia şubelerinde görev yapan mutfak ekibi, şefler ve salon ekibi, süpervizör, şube ve bölge müdürleri ile merkez ofis çalışanları olmak üzere tüm Dardenia çalışanları eğitimlere katılacak ve gelişimleri takibe alınacak. Dardenia iç eğitmenlerinden oluşacak güçlü eğitim kadrosuna, uzman departman yöneticileri ve sektörün rol model yöneticileri de dahil olacak. Eğitimler kapsamında, kariyer ve performans yönetimi için yetenek havuzu ve atama kriterleri oluşturulacak. Atamalar bu kriterler doğrultusunda gerçekleştirilecek.

nr

Yukarı