Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

Büyümemize katkı sağlayacak doğru yerlerde şube açıyoruz

07.03.2019 - 11:42

Bayilik verirken markanın büyümesine katkı sağlayacak yerler olmasına dikkat ettiklerini belirten Kahve Sokağı Genel Koordinatörü Emre İşlek, “Marka bilinirliğimizin artması için internet üzerinden sürekli reklam çalışmalarımız devam ediyor.” diyor.

Kahve Sokağı markasının büyümesi ve bilinirliği adına neler yapıyorsunuz? 
Franchising sisteminde, eğer büyümek istiyorsak en önemli etkenlerden biri bayilik vermek ve şube sayısını çoğaltmak. Bunun yanında en önemli diğer etken ise bayilik verdiğiniz noktaların doğru yerler olması ve mevcut şubelerin güzel işler yapması. Eğer iki etken de istediğimiz doğrultuda başarıya ulaşıyorsa büyümek kendiliğinden gerçekleşir. Bizler de Kahve Sokağı markası olarak bayilik verirken tabi ki markamızın büyümesine katkı sağlayacak yerlerde şube açmaya dikkat ediyoruz. Ayrıca marka bilinirliğimizin artması için internet üzerinden sürekli reklam çalışmalarımız devam ediyor. Fuarlara, festivallere ve çeşitli organizasyonlara da katılarak bilinirliğimiz adına çalışmalar yapıyoruz.

Özel günlerde kampanyalar düzenliyor musunuz? Ne gibi pazarlama stratejileriniz oluyor? 
Özel günlere hazırlığımız çok önceden başlıyor. Öncelikle mutlaka şubelerimizi ziyaret eden misafirler için kampanyalar düzenliyoruz. Bu kampanyaların afişlerini özel günler gelmeden yayınlıyoruz mutlaka. Instagram üzerinden hediyeler dağıtıp çeşitli çekilişler yapıyoruz. Şubemizin olmadığı noktalarda ise sürpriz hediye kutular gönderiyoruz. Bu kampanyalardan hem şubelerimiz hem misafirlerimiz memnun kalıyor. Ayrıca şubeler kendileri de özel günler için menüler hazırlıyor, canlı müzikler organize edip süslemeler yapıyorlar. Bizde merkez olarak yapabileceğimiz her türlü desteği sağlıyoruz.

Müşterilerin memnuniyeti tercih edilebilirliği artıran bir unsur. Siz, müşteri memnuniyetini nasıl sağlıyorsunuz?
Bizler merkez olarak misafirlerimize çeşitli, her isteğine cevap bulabileceği menüler hazırlıyoruz. Bu menüler misafirlerimizi tatmin edebilmeli ki memnun olsunlar. Ergonomik masa, sandalyeler seçip göz yormayan huzurlu, canlı konseptler oluşturuyoruz ki kendilerini rahat hissetsinler. Bunlardan sonraki en önemli memnuniyeti sağlayacak unsur ise işletme sahibi, müdür ve personeldir. Güler yüzlü, güzel hizmet veren işletmeler sayesinde misafirlerimiz şubelerden memnun ayrılıyorlar. Bunun içinde personel eğitimlerimizi sürekli olarak şubelerde veriyoruz.

Yakın zamanda açılacak şubeleriniz olacak mı? Büyümenize nerelerde devam ediyorsunuz? 
Yakın zamanda Aydın’da Kuşadası ve Söke’ye şubelerimizi açtık. Şu anda inşaatı devam eden Kastamonu, İzmir-Bornova ve Burdur- Gölhisar şubelerimiz var. Sözleşmesi yapılmış inşaatı başlayacak olan Ağrı şubemiz var. Aslında Türkiye’nin hiçbir ilini birbirinden ayıramayız şube vermek konusunda ama tabi ki olmadığımız şehirlere vererek büyümek istiyoruz. Yakın zamanda Bayburt’ta bir şube açtık ve çok memnunuz. Bayburt’a komşu Erzurum, Trabzon olabilir, daha güneydoğu bölgesine inersek Adana, Hatay, Mardin şehirleri de şube açmayı istediğimiz şehirlerdir.

TAVADA TAVUK

Yukarı