Ana içeriğe atla

nr

Bursa Kebap Evi’nden Avrupa ve Orta Doğu’da büyük yatırım

16.05.2017 - 13:49

Bir dünya markası yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerleyen Bursa Kebap Evi, Avrupa’da Fransa-Metz, Orta Doğu’da ise Dubai ve Abu Dabi’de olmak üzere 3 yeni yatırım için anlaşma imzaladı.

Bursa'nın meşhur kebabı İskender’i lezzet ve kalite standardından ödün vermeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak amacı ile hayat geçen Bursa Kebap Evi, büyümeye devam ediyor.  Efsane lezzetleri ile global bir marka olmayı amaçlayan Bursa Kebap Evi, yurt dışında açılacak 3 yeni şube için imzaları attı.  Helvacı Grup tarafından batmak üzereyken satın alınarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zincirine dönüştürdüğü Bursa Kebap Evi’ni 7 yıl gibi kısa bir sürede, 32 ilde 70 şubeye ulaştırdı. İlk yurtdışı şubesini ise 2015 yılında Almanya'nın Saarbrücken kentinde açmıştı.  

DUBAI BİZİM İÇİN İKİNCİ İSTANBUL OLACAK
Orta Doğu’da da uzun süredir yürütülen görüşmeler sonucunda iki anlaşma imzalandı. İlk şubenin, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de “Heart of Al Maryah Central”da 2018 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanırken, ikinci şube ise Bursa Kebap Evi’nin Orta Doğu merkezi üssü Dubai de “Al Arab Mall”da açılacak.

“GLOBAL BİR OYUNCU OLDUK”
Hedeflerinin Bursa Kebap Evi’ni efsane lezzetleriyle bir dünya markası yapmak olduğunu belirten Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı yeni yatırımlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: 
“Markamız global bir oyuncu haline geldi. Avrupa’da Almanya’dan sonra Fransa Metz’de şube açmak için anlaşma imzaladık. Avrupa lezzetlerimizi çok sevdi. Öte yandan, uzunca bir süredir, Orta Doğu’da franchise görüşmelerimiz sürüyordu. Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de çok güçlü bir şekilde olacağımızın müjdesini verebilirim. Çok yakında Suudi Arabistan ve Bahreyn de de şubelerimiz açılacak. Dubai merkezli olarak planlarımızı yapıyoruz. Dubai bizim için ikinci İstanbul’dur. Orta Doğu yatırımlarında merkez üssümüz olacak.” 

AVRUPA’DA İKİNCİ ŞUBE FRANSA’DA 
Kendi işinin sahibi olmak isteyenlere Bursa’nın tarihi lezzetlerine odaklı yatırım fırsatı sunan Bursa Kebap Evi, Avrupa’da ikinci şubesini Fransa’nın Metz kentinde açmak adına anlaşma imzaladı. 2017’nin üçüncü çeyreğinde açılacak şubenin Almanya’da olduğu gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor. 

nr

Yukarı