Ana içeriğe atla

nr

BURSA KEBAP EVİ BÜYÜMEYE SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

17.09.2019 - 17:59

12 YILDA REKOR SAYILABİLECEK BİR BÜYÜME HIZI İLE TÜRKİYE’NİN EN GÖZDE İSKENDER RESTORAN ZİNCİRİ OLMAYI BAŞARDIKLARINI İFADE EDEN BURSA KEBAP EVİ FRANCHISE VE İŞ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ BAHADIR ALTAŞ, “2019 YILI SONUNA KADAR YURT İÇİNDE HER AY 1 MAĞAZA AÇMAYI PLANLIYORUZ.” DEDİ.

Bursa Kebap Evi olarak isminizi her kitleye ulaştırmayı nasıl başardınız? Başarınızın sırları nelerdir? Aldığınız ödüllerden bahseder misiniz?
Markamız 2007 yılında 2 mağaza ile Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Helvacı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Caner Helvacı tarafından kurulmuştur. Bu dönemde 2 olan mağaza sayımız aradan geçen 12 yıl gibi kısa bir sürede rekor sayılabilecek bir büyüme hızı ile şu anda 5 ülkede, 37 ilde 99 mağaza ile Türkiye’nin en gözde “İskender Restoran Zinciri” olmayı başarmıştır. Kalite ve lezzetten ödün vermeden yatırımcı dostu anlayışı ile büyümeye devam etmektedir. Bursa Kebap Evi 2016 yılında lezzetinin kalitesini ispatlayarak ITQI Üstün Lezzet Ödülüne layık görülmüştür.

HEDEF YURT DIŞINDA BÜYÜMEK
Mevcut şube sayınız nedir? Yeni şube açma hedefleriniz var mı?

2019 yılı itibariyle 5 ülkede, 37 ilde, 99 mağazamız bulunmakta. Yurt dışında büyümeyi hedefliyoruz.

KAZAN-KAZAN İLKESİ
Markanızın büyümesinde franchise vermenin nasıl katkıları oluyor?

Franchise sistemini markamızın daha karlı çalışabilmesini sağlamak amacı ile tercih ediyoruz. Franchise sistemi Kazan- Kazan formülüdür. Franchise sistemini hem markamızın hem de yatırımcımızın kazanmasını sağlamak amacı ile yürütüyoruz. 

YÜZDE 94 ORANINDA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Rakamsal olarak Bursa Kebap Evi’ni değerlendirir misiniz? Toplam istihdam, kapasite vb. olarak ulaştığınız konum hakkında bilgi verir misiniz?

Ayda 550 bin kişiye hizmet veriyoruz, bu kadar çok kişiye hizmet verirken memnuniyet oranımızda oldukça yüksek. Yüzde 94 oranında bir memnuniyet oranımız var, müşteri memnuniyeti her zaman en önem verdiğimiz konu. Yılda 85 ton et tüketiyoruz bunun yanı sıra 48 bin adet künefe, 73 ton sos, 23 litre şıra, 16 ton tereyağı tüketimimiz mevcut. Ayrıca istihdam konusunda oldukça aktifiz, güncel olarak 1430 kişiyi istihdam ediyoruz. Bu rakamlar Bursa Kebap Evi’nin başarısı ve ulaştığı konum açısından aydınlatıcı olacaktır. 

HER AY BİR MAĞAZA
10. yılınızda yeni hedef çizelgeniz var mıdır?

Bursa Kebap Evi olarak öncelikle yurt dışında büyümeyi planlıyoruz. Merkez olarak açtığımız mağazaların yanı sıra vermiş olduğumuz master franchise’lar var. 2019 yılı sonuna kadar yurt içinde her ay 1 mağaza açmayı planlıyoruz. Şu anda anlaşması tamamlanmış Adana 01 Burda AVM ve Dilovası Oksijen Tesisleri mağazalarımız mevcut, en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacaklar. Yurt dışında Almanya’da hizmet veren 2 şubemiz ile Abu Dhabi Deerfields Mall’da bulunan şubemizin yanı sıra Dubai City Walk ve Abu Dhabi One Stop’ta Ekim ayı içerisinde 2 şubemiz daha hizmete girecek. Ayrıca İran Tahran Mall ve Azerbaycan Cadde şubelerimiz de kısa zaman içerisinde açılacak. Kanada ve Fransa şubelerinin ise görüşmeleri devam ediyor. Yurt içinde de yine fizibilite çalışmaları doğrultusunda nish projelerde franchise sistemi ile açmayı planladığımız mağazalar bulunuyor.

nr

Yukarı