Ana içeriğe atla

ggh

Bursa Kebap Evi Avrupa'da 2. şubesini açıyor

13.06.2017 - 16:18

Bursa'nın iskenderini ve eşsiz lezzetlerini başta Avrupa olmak üzere dünyaya tanıtmaya kararlı olan Bursa Kebap Evi, Almanya’dan sonra ikinci yurt dışı şubesini Fransa’nın Metz kentinde açıyor.

Yeni yatırımlar için düğmeye basan Bursa Kebap Evi, ödüllü efsane iskenderi ile bir dünya markası olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. Yurt içindeki başarısını yurt dışında da göstermeye kararlı olan marka, son olarak Fransa’da yaşayan bir Türk işadamı ile franchise sözleşmesine imza attı. Fransa’nın Metz kentinde yer alan Centre Commercial Metzanine’de açılacak olan 450 metrekarelik yeni şube, Bursa Kebap Evi’nin Avrupa’daki ikinci şubesi olacak.
İmza töreninde, Fransa'daki şubenin 2017'nin üçüncü çeyreğinde açılacağını ifade eden Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, yeni şubenin de Almanya'da olduğu gibi büyük ilgi göreceğini beklediklerini söyledi. Helvacı, “Avrupalıları gerçek iskender lezzeti ile tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi.
SIRADAKİ HEDEF ORTA DOĞU
Orta Doğu'da da uzun süredir franchise görüşmelerinin sürdüğünü aktaran M. Cem Helvacı, yakın zamanda yeni açılacak iki şube için anlaşma imzalayacaklarını da sözlerine ekledi. Orta Doğu için planlamalarını Dubai merkezli olarak yaptıklarını kaydeden Helvacı, Bursa Kebap Evi'ni satın aldıktan sonra Türkiye'nin en hızlı büyüyen restoran zincirine dönüştürdüklerini, 7 yılda 32 ilde 70 şubeye ulaştıklarını ve yakın gelecekteki hedeflerinin 100 şube olduğu söyledi. Helvacı, yatırımcıların ilgi odağı olduklarını ifade etti.
Almanya'da bir girişimciyle 7 şubelik bir master franchise anlaşması yapan Bursa Kebap Evi, ilk yurt dışı şubesini Almanya'nın Saar-Brücken kentinde açmıştı.

MİMARİDEN PERSONELE KADAR ANAHTAR TESLİM ŞUBE
Bursa Kebap Evi, kendi işinin sahibi olmak isteyenlere anahtar teslim şube vererek markanın her bölgede aynı standartlara sahip olmasını sağlıyor. Bursa Kebap Evi, İstanbul’dan Diyarbakır’a, Almanya’dan Bodrum’a kadar aynı ürünleri, aynı lezzet, aynı tat ve aynı kalite ile misafirlerine sunarak yatırımcılarına büyük kolaylıklar sağlıyor.
Mimarlık ekipleriyle şubenin tümü dekore ediliyor, ödeme seçeneklerinde vade kolaylığı sağlanıyor ve sektördeki en önemli sorunlardan biri olan personel temini konusuna da çözüm getirerek, şubenin tüm ekibine bir nevi akademi gibi gıda güvenliği, hijyen, kalite, iş sağlığı ve güvenliği, müşteri memnuniyeti de dahil olmak üzere teorik ve pratik eğitimler veriyor. Öte yandan bu kalitenin devamı ve daha da iyileştirilmesi için sürekli sahada olan bir ekip ile denetimler yapıyor. Sektörünün gelişimi ve eleman ihtiyacı için kaliteli iş gücü yaratıyor. 

ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLLÜ İSKENDER
Merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen “Üstün Lezzet Ödülü”ne (SuperiorTasteAward) layık görülen Bursa Kebap Evi, bu ödülü alan ilk ve tek döner-iskender markasının da sahibi.
Helvacı,  ödülün taşıdığı anlam itibariyle Bursa Kebap Evi’nin küresel vizyonunu daha da pekiştirdiğine vurgu yaptı. “Bizim bir hayalimiz var” diyen Helvacı, “Türk mutfağını Pekin'den New York'a dünya genelinde hak ettiği yere taşımak ve iskenderimizi dünya insanıyla buluşturmak istiyoruz” dedi.

nb

Yukarı