Ana içeriğe atla

ggh

“BİZ ÇEKİRDEKTEN KAHVECİYİZ”

12.10.2018 - 14:57

FRANCHISE SİSTEMİNİN MARKALARINI BÜYÜTME KONUSUNDA DESTEK OLDUĞUNU BELİRTEN KOCATEPE KAHVE EVİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE MARKA ORTAĞI ÖZCAN GÖKALP, 2019 YILINDA 50 ŞUBE OLMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Kocatepe Kahve Evi olarak faaliyet gösterdiğiniz iller ve mevcut şube sayınız nedir? Kocatepe Kahve Evi olarak; Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çanakkale,
Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Isparta, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Samsun ve Tekirdağ’da tam 40 şubemizde misafirlerimizi ağırlıyoruz. 

Büyüme stratejilerinizden bahseder misiniz? Sektörde büyümek adına neler yapıyorsunuz?  
Franchise sistemi sayesinde; markamızın prestijini, bu işi tutkuyla yapacak yatırımcılarla buluşturabiliyoruz. Aslında bu yapı ile işimize ve markamıza sahip çıkacak bir aile yapısıyla birlikte bir ortaklık sistemi kurmuş oluyoruz. Bu yüzden, franchise sisteminin markamızı büyütme konusunda bizi destekler nitelikte olduğunu düşünüyoruz. Tüm şubelerimizde müşterilerimizin aynı üstün nitelikli deneyimi yaşaması adına operasyon faaliyetlerimizi sürekli iyileştiriyoruz. Her şeyden önemlisi iyi ve doğru bir kadro ile Türkiye’nin her yerinde aynı hizmeti verebilmek adına sürekli olarak ürün geliştirme çalışmalarımıza aktif bir şekilde devam ediyoruz. Pazara katkılarını asla yadsıyamayacağımız gençlerin alışkanlıklarını yakından takip ediyor, dijital mecralarda aktif olmaya özen gösteriyoruz. Tüm bunlar, konuklarımızın ve girişimcilerin bizi tercih etmesini sağlıyor. 

Peki, franchise şartlarınız neler?
“Biz çekirdekten kahveciyiz”, sloganımızla yıllardır verdiğimiz hizmetten mutluluk duyuyoruz. Ailemize katılacak, bizimle beraber markamızı büyütmekten keyif alacak potansiyel yatırımcılarımızdan; mevcut şartları sağlamasının ardından 100 bin TL’lik bir franchise giriş bedeli ödemesini talep ediyoruz. Açılacak şubenin anahtar teslim metrekare maliyeti yaklaşık olarak, 900 dolar.

Kocatepe Kahve Evi’ni diğerlerinden farklı kılan nedir? 
1996 yılında, markamızı şu anda misafirlerimizi ağırladığımız konsept ile buluşturduk. Bu yıldan beri de, her sabah aynı mutlulukla işimizin başında oluyoruz. Bizim kahvaltı, gözleme, tost, atıştırmalık, krep, hamburger, dürüm, salata, mantı, makarna, pizza, ana yemek, tatlı gibi yemek çeşitlerimizin yanı sıra; nitelikli kahve çekirdekleri ile hazırlanmış Türk ve dünya kahvelerinin en lezzetli örneklerini içeren çok zengin bir menümüz var. Tüm misafirlerimize; gün boyu vakit geçirebilecekleri, kendilerini mutlu hissedebilecekleri bir ortam vadediyoruz. Türkiye’nin ilk kahve evi konsepti olmamızın hakkını, farkımızla verdiğimizi söyleyebilirim.
 
Son olarak yeni yatırım planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Marka olarak gücümüzü; doğru yatırımcılarla buluşmaya ve doğru stratejik planlamalarımıza borçluyuz. Önümüzdeki sene de yine doğru yatırımcılarla, doğru noktalarda buluşacak 50 şube olmayı hedefliyoruz. Anadolu’nun farklı şehirlerinde yer alan şubelerimize ek olarak; önümüzdeki yıllarda Adana, Kayseri, Bursa, Kırıkkale ve Kütahya’da da kahve severlerle buluşmayı hedefliyoruz.

rff

nb

Yukarı