Ana içeriğe atla

ggh

BEREKET DÖNER İÇİN HER YIL YATIRIM YILI

19.12.2018 - 14:20

MUHAMMET NEZİF EMEK: “2019 YILI BEREKET DÖNER’İN YILI OLACAK.”

Firmanız için 2018 yılı nasıl geçti?
2018 yılı ilk yarısı; özellikle bir önceki yılda yakaladığımız büyük başarıların da rüzgarı ile çok iyi ve güçlü girişimlerle geçti. Ancak ikinci yarısından itibaren genel ekonomik koşulların değişkenliği ile ciddi kırılmaların yaşandığı bir yıl oldu.  Yılın son çeyreği özelinde bakıldığında ise tüm sektörlerde olduğu gibi biz de oldukça sert rüzgarlara maruz kaldık. Buna rağmen şunu da ifade etmek gerek, Bereket Döner için her yıl yatırım yılı. Bu nedenle bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi üretim alt yapısı için yatırımlarımıza aralıksız devam ettik. Soğutma ve şoklama alt yapısı için çok ciddi yatırımlar yaptık. Üretimde kullandığımız birçok makine ve ekipmanı yeniledik. Restorancılık alanında ekibimizi genişletip yenileyerek çok değerli arkadaşlarımızı da aramıza kattık. Bu yıl ayrıca Bereket Döner’in yurt dışı operasyonlarında da ilerleme yılı idi; iç pazardaki dalgalanmalara rağmen dış pazarda birçok yeni açılıma imza attık. Tunus’ta Döner üretimi ve restorancılık anlamında başladığımız projemizin yüzde 90’ını tamamladık. Suudi Arabistan’da Taif’ten sonra Riyad ve Abha şehirlerinde iki yeni restoranımızın projelerini tamamlayarak uygulama aşamasına geldik. Umman için yeni bir sözleşme imzaladık, ayrıca diğer yurt dışı pazarlar içinde de önemli mesafeler kat ettik. Tokat’ın Niksar ilçesinde 90 dönümlük alan üzerinde yer alan besi çiftliğimize iki bin baş dana alımı gerçekleştirerek yatırımımızı güçlendirdik.
 
Yeni yılda nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Umuyoruz ki 2019 yılı geçtiğimiz yılın olumsuz etkilerini atlattığımız bir yıl olacak. Ülkemizde ekonomik anlamda yaşanacak iyileşmelerin etkisi, bizlerin içerde ve dışarıda yılmak bilmeden yaptığımız çalışmalar ile sonucunu alacağımıza güvenimiz tam. Yani 2019 yılı Bereket Döner’in yılı olacaktır. Yapmamız gereken tek şey sürekli üretmek ve üretimden aldığımız gücü ve enerjiyi sahaya yansıtmak olacak. Ülkemiz ekonomisinin özelikle 2. çeyrekten itibaren ciddi bir sıçrama yapacağına inancımız tam.
 
Yurt içi ve yurt dışında franchise ile büyümeye devam edecek misiniz?
Bereket Döner restorancılıktan doğmuş bir firma. İşimizin özü restorancılık. Bu nedenle 2019 yılında da içerde ve dışarıda yeni yatırımlar ile büyümeye devam edeceğiz. İç pazarda her geçen gün yeni bir şehire girerken yurt dışında da yeni şubelerimizin haberlerini sizler ile paylaşıyor olacağız. Suudi Arabistan’da kısa bir süre içinde iki yeni restoranımızın açılışını planlıyoruz. Yeni bir ülke ve pazar olan Umman için sözleşmemizi imzaladık kısa bir süre içinde kuvvetle muhtemel, Muskat’ta ülkenin ilk Bereket Döner restoranının duyurusunu yapıyor olacağız. Bunu Kıbrıs  ve sürpriz yeni ülkeler izliyor olacak.

Yeni yatırım planlarınızdan bahseder misiniz? Yakın zaman içerisinde açmayı düşündüğünüz şubeler var mı?
Bereket Dönerde yatırıma ara vermek yok. Hedefimiz her geçen gün hem ülkemizde hem de yurt dışında yeni yatırımlara imza atmak. Çok kısa bir süre içinde Malatya restoranımızı açmış olacağız. Burayı Sivas ve Van takip edecek.

nb

Yukarı