Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

2020 YILINDA 100 ŞUBE

13.11.2019 - 15:51

İstanbul Havalimanı’nda açmış oldukları şubelerin hem Türk misafirlerin hem de yabancı misafirlerin kahve evi durumuna geldiğini ifade eden Glorıa Jean’s Coffees Kurumsal İletişim Direktörü Tuğba Dinçerler, 2020 yılında 100 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
 

Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye’deki mevcut şube sayısı bugün itibariyle nedir? 
Türkiye’deki mevcut şube sayımız bugün itibariyle 76’dır.

İstanbul Havalimanı’nda açmış olduğunuz şubelerin durumu nasıl? Beklentilerinizi karşılıyor mu?
Havalimanı şubelerimizin durumu gayet iyi. Global bir marka oluşumuzun da etkisiyle hem Türk misafirlerimizin hem de yabancı misafirlerimizin yolculuk sürecindeki kahve evi durumuna geldik. Beklentilerimizin de üzerinde verim alıyoruz.

2019 yılı Gloria Jean’s Coffees için nasıl bir yıl oldu?
2019 yılı, ülke çapında yaşanan mali sorunların da neticesinde sektörde herkesi sarstığı gibi elbette bizleri de etkiledi ancak bu durum yatırımlarımızı ve büyümemizi etkilemedi. 2019 yılında zincirimize 18 şube daha ekledik ve yılsonuna kadar da eklemeye, büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. 

2020 yılı için nasıl planlarınız var?
2020 yılında 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. 2019’un ilk yarısında yüzde 22’lik ciro artışı yakaladık. Yıl sonunda yüzde 35’lik artış ile büyümemizi sürdürerek yeni yıla girmeyi planlıyoruz. Beklentimiz, ekonomideki gelişmelerin sürdürülebilirliği açısından yakaladığımız büyüme oranını devam ettirmek. 

TAVADA TAVUK

Yukarı