Ana içeriğe atla

ggh

2019 YILINDA HEDEF YURT DIŞINDA 5 ŞUBE

14.09.2018 - 09:50

Franchise şartları hakkında bilgi veren ve 200 metrekare bir mağazanın ortalama maliyetinin 700-750 TL civarı olduğunu belirten Yeşilçam Kahve Evi Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Demirbilek, 2019 yılında yurt dışında 5 şube açmayı hedeflediklerini söyledi.

Franchise şartlarınızdan bahsedebilir misiniz?
Şu anda bizim Türkiye geneli mevcut 50 şubemiz var. Yurt içinde mağaza arayan yaklaşık 20 tane de hazırda yatırımcımız mevcut. 5 yıl için 100 bin Türk Lirası isim bedeli alıyoruz. En az 200 metrekare bir dükkan talep ediyoruz. Şu şartlarda da 2 bin 500 TL+ KDV metrekare birim fiyatımız var. Yani 200 metrekare bir mağazanın ortalama maliyeti 700-750 TL civarı. 

HAREKETLİ LOKASYONLAR TERCİH EDİLİYOR
Yatırım yaparken lokasyon açısından dikkat ettiğiniz unsurlar neler?

Hareketli lokasyonlar, geniş cepheli ve geniş kaldırımlı dükkanlar, en az 200 metrekarelik bir alan olması lazım. Çünkü küçük metrekarelerde kendimizi iyi ifade edemiyoruz, sığamıyoruz.  Mekan ne kadar büyük olursa o kadar ferah ve rahat oluyor, içerde birçok alternatif sunabiliyoruz: çocuk oyun alanları, farklı köşeler gibi.   
Franchise verdiğiniz firmalarda ürün ve hizmet farkı oluyor mu?
Hayır ürün ve hizmet farkı olmuyor. Biz bütün mağazaların A’dan Z’ye tüm yiyecek ve içecek, set üstü gruplarını da temin ediyoruz. Merkezi eğitimimiz olduğu için bütün şeflerimiz ve baristalarımız yeni açılacak mağazadaki kurguyu ve düzeni kurduktan sonra aynı reçeteyi yeni açılacak mağazanın kadrosuna öğretiyorlar. Yani her yerde aynı lezzet ve kaliteyi sağlıyoruz. 

YURT DIŞI GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR
Yakın dönem içerisinde yeni yatırım planlarınız var mı? 

Yurt dışında Frankfurt, Londra, İran ve Katar’da 4 tane görüşmemiz var. 2019 yılı hedeflerimizde yurt dışında 5 tane mağaza açmayı planlıyoruz. Türkiye genelinde de yine hızlı bir şekilde mağazalarımızı açmaya devam edeceğiz. 

nb

Yukarı