Ana içeriğe atla

ggh

2017 dış pazarda yapılanma yılı olacak…

10.03.2017 - 10:18

 “Waffle Art markasını dünya markası haline getirebilmek için yurt içi ve yurt dışı pazarındaki çalışmalarımız devam ediyor” diyen Waffle Art Kurumsal İletişim&Pazarlama Direktörü Can Ersoy, “2017 yılı Waffle Art için yurt dışı pazarında yapılanma yılı olarak planlı bir şekilde sürüyor. Yurt dışındaki önemli lokasyonlarda merkeze ait şubeler açmayı planlıyoruz. Aynı şekilde yurt içinde de birçok noktada Waffle Art şubeleri hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Yeme içme sektörü her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Peki, bu büyüme karşısında siz nasıl yatırımlara imza atıyor, ne şekilde büyüyorsunuz? 
Waffle Art olarak franchise sistemi ile büyümeye devam ediyoruz. Franchise vermek yalnızca markanın kullanımını vermek değil, ilişki sözleşmesinin imzalanmasından sonra başlayan bir evlilik gibidir. Bu evlilik, sözleşme boyunca karşılıklı sorumlulukların bilincinde olunması ve yerine getirilmesi ile yürür. Frachising sisteminin en önemli unsuru olan marka bilinirliği yanında, sözleşme boyunca devam eden iş ilişkisinin de iyi şekilde yürütülmesi gerekir. Bayilikleri süresince franchise’ları ayda en az bir kere denetliyoruz. Temizlikten üretime, kılık kıyafetten sipariş almaya kadar her alanda şubelerimiz denetleniyor, eksikleri tespit edip düzeltilmesi için eğitimler veriliyor. İstenilen standartlar oluşmuş olsa dahi denetlemeler standartlarımızın korunabilmesi ve sürdürebilmesi için rutin olarak devam ediyor.

2017 yatırım planlarınız neler? 
Waffle Art markasını dünya markası haline getirebilmek için yurt içi ve yurt dışı pazarındaki çalışmalarımız devam ediyor. 2017 yılı Waffle Art için yurt dışı pazarında yapılanma yılı olarak planlı bir şekilde sürüyor. Yurt dışındaki önemli lokasyonlarda merkeze ait şubeler açmayı planlıyoruz. Aynı şekilde yurt içinde de birçok noktada Waffle Art şubeleri hizmet vermeye başlayacak.

Dövizdeki artışın yatırımlara etkisi nedir? Yatırımlardaki döviz etkisini en aza indirmek adına neler yapılabilir? 
Son günlerdeki döviz kurlarının aşırı yükselişi ile küçükten büyüğe hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bizde bu duruma kayıtsız kalmayarak franchise bedelimizi ve kurulum maliyetlerindeki dolar fiyatlarımızı kuru sabitleyerek Türk Lirası’na çevirdik. Bundan böyle bizden franchise alacak olan yatırımcılar dolar cinsinden değil, kendi para birimimizden ödeyecekler.

Büyüme sisteminizde hangi konseptleri tercih ediyor, iş ortaklarınıza neler sunuyorsunuz? 
Waffle Art olarak, markamızı doğru temsil edebilecek, girişimci ruha ve başarma hırsına sahip işletmeci franchise adaylarını tercih etmeye çalışıyoruz, bu bizim ilk kriterimiz… İkinci ve en önemli kriterimiz ise, işletmeciye para kazandıran bir yer olması... Sonuçta insanlar para kazanmak için bu hamleyi yapıyorlar. Bu anlamda yatırımcıya avantaj sağlayacak yer kriteri bizim için oldukça önemli.
 

nb

Yukarı