Ana içeriğe atla

ggh

20 ülkeye ihracat yapacağız

08.04.2019 - 10:55

Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu Bereket Döner, 2023 hedeflerini açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Bereket Döner ailesi doğrudan ve dolaylı olarak 5 bin çalışanı ile en az 20 ülkeye ihracat yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun 100. yılına hazırlanırken, çok sayıda kamu kurumu ile birlikte özel sektörün öncü şirketleri de hedeflerini yeniliyor. 

Sektörün sözcüsü ve savunucusu Bereket Döner, 2023 yılına en az 20 ülkeye ihracat, 10 ülkede şubeleşme ve doğrudan en az 2 bin 500 ve toplamda 5 bin kişilik çalışan ile girmeye hazırlanıyor.

Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek yaptığı açıklamada 2023'e büyük önem verdiklerini belirterek, "Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz günlerde, geriye dönüp bakınca önemli yatırımlar ve dev tesisler bırakmaya hazırlanıyoruz. Yeni üretim üslerimizle birlikte çalışan sayımızı doğrudan 2 bin 500'e çıkararak sektördeki öncülüğümüzü pekiştirirken, markamızı en az 20 ülkede gururla duyuracağız. Önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde ihracat odağımızı Ortadoğu ve Afrika pazarlarında yoğunlaştırıyoruz." dedi.

Türk dönerinin dünyadaki sözcüsü ve savunucusu olduklarını söyleyen Emek, 2023 hedeflerini açıklarken şu bilgileri verdi: 2023 yılına Türkiye genelinde en az 300 şube ile girmeyi planlarken, yıllık ciromuzu da yeni yatırımlar ve pazarlama stratejimizle birlikte 1 milyar liraya ulaştıracağız.  Halen Hadımköy tesisimizde 14 ülkeye ihracat yapan şirketimizin günlük üretim miktarını yeni dönemde 50 tondan 100 tona çıkarmayı hedefliyoruz. Günlük döner üretimini yeni yatırımlarla birlikte 100 tona çıkarırken Türkiye genelinde ulaştığımız ilçe sayısını 600'den 900'e yükseltmeyi planlıyoruz." 

GELENEKSEL LEZZETİMİZİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARACAĞIZ

Bereket Döner'in Türk Döneri'nin geleneksel lezzetinin en önemli koruyucusu olduğuna dikkat çeken Emek, "Geçmişten gelen lezzet döngüsünü, gelecek kuşaklara aktarmak için yoğun çaba harcıyoruz. Artan maliyetlere rağmen, lezzet ve kalitemizden ödün vermeden 30 yıl önceki döner lezzetini gelecek kuşaklara ulaştıracağız." dedi.

 1

nb

Yukarı