Ana içeriğe atla

ggh

1920 Sultanahmet Köftecisi KKTC’de...

15.02.2018 - 11:14

İstanbul’un asırlık lezzet durağı 1920 Sultanahmet Köftecisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) ilk şubesini Mağusa’daki City Mall Cyprus’ta açacak.
Sultanahmet Köftecisi müdavimlerinin yakından tanıdığı klasik dükkan konseptini, çağdaş dokunuşlarla KKTC’nin kalbine taşıyacak yeni şubenin açılışı çok yakında gerçekleştirilecek.
Bir asra yakın süredir özenle koruduğu sunum geleneğini “yüzde 100 hijyen” parolasıyla yeni kuşaklara aktaran tarihi işletme, köfte-piyaz- irmik helvasından oluşan klasik lezzet üçlüsünün yanı sıra iddialı bir menü ile City Mall’da yerini alacak.
Unutulmaya yüz tutan bazı Osmanlı geleneklerini günümüze aktarmasıyla da tanınan 1920 Sultanahmat Köftecisi, bu özelliğini City Mall Şubesi’nde de sürdürecek.
Müşterilerine, tedavülden kalkan, ancak koleksiyoncularda bulunabilen Cumhuriyet dönemi madeni paraları hediye eden ünlü köfteci, Osmanlı’dan miras kalan “diş kirası”, “bereket parası” gibi gelenekleri yeni mekanında yaşatacak. 
1920 Sultanahmet Köftecisi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tezçakın, City Mall’in KKTC’deki ilk şubeleri olması açısından kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Azerbaycan ile başladığımız yurt dışı yatırımlarını Almanya’da Münih ve Nürnberg, İngiltere’de de Manchester’de şube açarak sürdürdük. KKTC’de çok ciddi yatırımlar planlıyoruz. City Mall, bu yatırımların ilk ayağını oluşturuyor. Aslında KKTC’de şube açmakta geciktik, sebebi de bugüne kadar ciddi güvenilir bir partner bulamamızdı. Şimdi 42 yıllık güvenilir, ciddi bir aile şirketi ile işbirliği yapıyoruz. Bu işbirliğinin iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
City Mall AVM Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Tarımer de, Türkiye’nin asırlık bir markasına ev sahipliği yapacak olmalarından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

nb

Yukarı