Ana içeriğe atla

ggh

1 PİLİÇ MARKASI İLE AYLIK GELİR GARANTİLİ FRANCHISE SİSTEMİ

12.03.2020 - 14:40

Sözmer Grup Genel Müdürü Murat Yanbay ile markalarını ve gelecek hedeflerini konuştuk. Yanbay, Sözmer Grup bünyesinde yer alan 1 piliç markası ile franchise sektörüne getirdikleri sistemi bizlere anlattı.

 

Sözmer Grup bünyesinde hangi markalar bulunuyor?

Şu anda 3’ü aktif olarak sahada yer alan 2’si de proje aşamasında olup sahaya çıkmayı bekleyen toplam 5 markamız bulunuyor. Sahada olan markalarımızı Maydonoz Döner, 1 Piliç ve Bolkes Döner olarak sizinle paylaşabilirim. Geçmişinde Türkiye  yeme-içme sektöründe  önemli markalarını yaratmış ve geliştirmiş bir ekibin dinamiğini   bu markalarımızın dinamiği ile buluşturarak bu pazarda önemli büyüklükler elde etmeyi planlıyoruz.

 

1 Piliç markanız hem ürün açısından hem yatırım maliyetleri açısından farklı bir konsept. Çalışmalar nasıl gidiyor?

Kızarmış pilici özel sosla marine ederek hem dürüm olarak hem de menülerle müşterilerimize sunuyoruz. Dürüm ürünümüzü anlatacak olursak, özel lavaş kullanıyoruz ve yine özel bir sos ile ayıklanmış kızarmış pilici garnitür ile müşterilerimize servis ediyoruz. Bu ürün müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi görüyor. Bunun yanı sıra yine kızarmış piliçten hazırladığımız menülerimiz var. Bunların içerisinde öğrenci menüsünden sporcu menüsüne kadar birçok çeşit bulunuyor. 1 Piliç’in yatırımcısı açısından en büyük artısı ise düşük maliyetle kurulabilen bir sistem olması ve kar marjının yüksek seviyede bulunması. Aylık 70 bin TL – 80 bin TL’den başlayan cirolar ile yatırımcının yüzünü güldürecek net bir kara ulaşmaktadır.
 

1 Piliç markanız ile gelir garantisi veren bir sisteme adım attınız. Bunun detayları hakkında bilgi verebilir misiniz?
 

1 Piliç markamız Türkiye'de ilk olan markalarımızdan biridir. “1 Piliç çoook lezzet” sloganıyla hareket eden 1 piliç, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olup, kısa zamanda franchise noktalarını artırmayı planlamaktadır. Markamıza yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızı teşvik etmek amacıyla aylık en az net 7 bin TL’den başlayan gelir garantisi veriyoruz. (Aylık 7 bin TL net gelir garantimiz İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Ankara, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde geçerlidir.) Bu sistemde tamamen yatırımcımızı koruyarak ve yanında yer alarak kendisini güçlü kılmayı hedefliyoruz.

 

Franchise çalışmalarınızdan bahseder misiniz?  

Franchise çalışmalarımızda biz yatırımcımızı müşteri olarak değil ortağımız olarak görüyoruz. 1 Piliç markamızda her şey dahil anahtar teslim konseptimiz 149 bin TL’dir. Bolkes Döner markamız için yatırım bedeli anahtar teslim konsept için 250 bin TL’den başlamaktadır. Maydonoz Döner markamızda ise yatırım bedeli her şey dahil konsept ile 150 bin TL’den başlamaktadır.
 

2020 hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
2020 yılında yurt dışı ayağı olarak sürprizlerimiz var. Bununla ilgili olarak uluslararası markalarla yatırım seçenekleri üzerine görüşmelerimizi başlattık. Yüzde 100 yerli bir marka olarak çıktığımız bu yolda uluslararası piyasada franchise sektöründe ciddi bir karşılığımız oldu ve bunun meyvelerini toplamaya başlayacağız.
 

 

 

 

 

 

nb

Yukarı