Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

YARIM MİLYON SİPARİŞİ LEZZET TUTKUNLARINA ULAŞTIRDIK

17.12.2020 - 09:27

Tavuk Dünyası sabırsızlıkla beklenen paket servis hizmeti ‘Şeften İste’yi ise Haziran ayında başlattı ve şimdiye kadar yaklaşık 500 bin siparişin teslimatını gerçekleştirdi.

Özgün konseptiyle konuklarına ayrıcalıklı bir yemek ve restoran deneyimi sunan Tavuk Dünyası, gerek gerçekleştirdiği yeni restoran yatırımlarıyla gerekse de başlattığı paket servis hizmetiyle, 2020 yılında da yeniliklerini hız kesmeden sürdürüyor. Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, açıklamalarına, 2020 yılının kısa bir değerlendirmesini yaparak ve Mart ayından bu yana yaşanan COVID-19 pandemisinin etkileri ile bunlar kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek başladı.

 

Volkan Mumcu, pandemi sürecini nasıl yönettiklerini şöyle aktardı: ”Büyük bir belirsizlik ortamını da beraberinde getiren pandemi süreci, farklı birçok sektörü ve işletmeyi çeşitli şekillerde etkiledi. Biz ise bu süreçte, özellikle ekonomiyi nasıl destekleyebilir; kendi ekosistemimiz içinde nasıl sürdürülebilir bir katkı yaratabiliriz konusuna odaklandık. Bu bakış açısıyla yatırımcılarımızla olan şeffaf iletişimimizi hiç kesmedik. Finansal sürdürülebilirliklerini desteklemek adına ise farklı uygulamaları hızlıca hayata geçirdik.”

 

Haziran ayından itibaren yeni restoran açılışlarına tekrar başladıklarını da anlatan Volkan Mumcu, yılın başından bugüne kadar 11 şehirde 15 yeni restoran açtıklarını, 2020’yi ise kalan dönemde açılacak yaklaşık 10 yeni restoran ile birlikte, toplamda 232 restoran ile kapatmayı hedeflediklerini söyledi ve ekledi: “Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zinciri olarak, yaptığımız yatırımlarla ve yeniliklerle şirketimizi sadece 8 yıl içinde global markalarla aynı ligde yarışan bir ‘Türk Markası’na dönüştürdük. Pandeminin oluşturduğu tüm zorlu koşullara rağmen 2020 yılında da bir yeniliğe daha imza attık ve uzun zamandır beklenen paket servis hizmetimiz Şeften İste’yi de tüketicilerimizle buluşturduk.”

 

“ŞEFTEN İSTE”

 

Lansmanı gerçekleştirilen ‘Şeften İste’ paket servis hizmetinin aslında uzun zamandır gündemlerinde olduğunu belirten Volkan Mumcu şöyle konuştu: “Paket servis için hazırlıklarımız 2019 yılının başından beri devam ediyordu. Gerek paketimizin tasarımı, gerekse de iletişim ve hizmet kanalları gibi birçok ayrıntı üzerine çalışmalar büyük bir titizlikle yapıldı. Tıpkı uzun tabak konseptinde olduğu gibi; tavuk, makarna ile salatanın birbirine karışmaması; yemeklerimizin tüm tazelik ve lezzetini koruyacak şekilde sunulması çok önemliydi. Tüm bu beklentilerle, paketlerimizi istenirse makarna ve tavukların mikrodalga fırında ısıtılabilmesine olanak sağlayan ve salata bölümünden kolaylıkla ayrılabilen bir özellikte esneklikte tasarladık. Büyük bir mutlulukla da söyleyebilirim ki bu tasarımımızla da müşterilerimizden oldukça olumlu geri dönüşler almaktayız.”

TAVADA TAVUK

Yukarı