Ana içeriğe atla

ggh

WATERBABİES’İ TÜM TÜRKİYE’DE ULAŞILABİLİR KILMAK İSTİYORUZ

07.04.2021 - 14:27

2019 yılında faaliyete başlayan Waterbabies, sertifikalı eğitmenleri eşliğinde bebeklere yüzme eğitimi, su güvenliği, duyu dersleri ve SPA hizmeti veriyor. “Çocuklarla çalışmaktan keyif alacak, profesyonelliğe ve kaliteye önem verecek girişimci adaylarıyla Waterbabies markasını tüm Türkiye’de ulaşılabilir kılmak istiyoruz.” diyen Waterbabies Kurucusu Yasemin Doreen Dogurga ile markasının gelişimini ve hedeflerini konuştuk.

Yasemin Hanım, 20 yılı aşkın süredir çocuklarla ilgili farklı alanlarda çalışıyorsunuz. Öncelikle sizleri kısaca tanıyabilir miyiz?

ABD’de okul öncesi çocuk eğitimi üzerinde eğitim aldım ve 25 yıldır çocuklarla aktif çalışmalar yaptım. Şu an Türkiye’nin tek 0-5 yaş bebek yüzme eğitmen eğitmeniyim. Bugüne kadar 70’den fazla kişiye eğitmenlik eğitimi verdim ve bu eğitmenleri bebek yüzme sektörüne kazandırdım. Çocuklar için yüzme eğitimi veren bir merkezin Türkiye franchise sorumlusu olarak 11 ilde şube kurulmasına destek oldum. Ebeveynlerden gelen talepler doğrultusunda yeni havuzlar tasarladım. Şimdi ise 0-5 yaş yüzme eğitmenlerinin eğitmeni ve Waterbabies marka kurucusu olarak çalışmalarımı tutku ile sürdürüyorum.

Peki, Waterbabies’in kuruluş süreci ve konsepti hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bir süredir 0-5 yaş bebek ve çocuklara yüzme dersi verdikten sonra, ülkemizde yeni olan bu konu ile ilgili ebeveynlerden farklı talepler doğdu. Girişimci kişiliğe sahip ve kutu dışında düşünmeyi seven biri olarak gelen talepleri amaca yönelik havuzlar tasarladık. 0-3 yaş arası ülkemizde anaokulu öncesi bebek ve çocukların gidebileceği çok fazla merkez olmadığını fark ettik. Merkezimiz sadece yüzme değil, zihinsel gelişim için en önemli olan aylar (0-36 ay) için duyu aktiviteleri (baby sensory) oyun grupları ve anne bebek programlarını da ekleyerek tüm çocukların gelişimine destek olmayı hedef edindik. Waterbabies, sertifikalı eğitmenleri eşliğinde bebeklere yüzme eğitimi, su güvenliği, duyu dersleri ve SPA hizmeti vermektedir.

Waterbabies bünyesinde bayilik veriyor musunuz? Veriyorsanız şartlarınız nelerdir?

Waterbabies olarak Mart 2019’da faaliyete başladık. Hizmetten çok memnun kalan 2 ebeveynimiz 3 ay sonra franchise sahibi olmak için hazırlıklara başladılar. 6 ay içerisinde 3 şubeye sahip olduk. İlk yılımızda bizim gibi bu işe dört elle sarılan, keyifle ve yüksek bir motivasyon ile işlerini yapan bir aileye sahip olduk. Aynı vizyon ve misyonla ilerleyebileceğimiz, çocukların gelişimini destekleyen, onlarla doğru bağı kuracak ve çocuklarla çalışmaktan keyif alacak, profesyonelliğe ve kaliteye önem verecek girişimci adaylarıyla Waterbabies markasını tüm Türkiye’de ulaşılabilir kılmak istiyoruz.

Başarılı bir iş kadını olarak bundan sonraki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Waterbabies’i kaliteden ödün vermeden, marka değerini koruyacak girişimcilerle büyümeyi hedefliyorum. Türkiye’deki birçok il aracılığıyla çocukları yüzme eğitimiyle tanıştırmak ve tüm çocuklar için fırsat eşitliği yaratmak en büyük arzum. Bunu yaparken de, erken yaşlarda başlayan duyu ve farkındalık eğitimlerimizle zeki, kendine güvenen bir nesil yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyorum.

fg3

nb

Yukarı