Ana içeriğe atla

ggh

TÜRKİYE'NİN YENİ TREND BURGERCİSİ

11.10.2021 - 12:24

Mr Burger Bar Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Şar, “Türkiye’nin ‘’yeni trend burgercisi’’ sloganı ile çıktığımız bu yolculukta sizleri de kendi işinizin patronu olmaya davet ediyoruz” dedi. Fırat Şar ile verdikleri hizmetler ve  franchising üzerine konuştuk.

MR BURGER BAR olarak kuruluşunuzdan bahseder misiniz?
Yerli ve milli marka sloganında olduğu gibi altyapısı Anadolu'da tamamlanmış bir markadır.
2018 yılında marka oluşumunu tamamlamış olup altyapı, imalat ve üretim tesislerini şubeleşmeye uyarlamıştır. Ürünlerin üretiminin altyapı tesislerini iki bölgede kurmuş olup et ve ekmek üretim tesisi, kayseri sos ve baharat üretimini Tekirdağ Çorlu’da fabrikasyon üretimi ile tesis haline getirmiştir.
2020 yılı ortalarında franchising verme kararı alarak operasyonel ekibini oluşturduktan sonra bayilerine konseptini sunmuştur.


Şu anda kaç şube ile hizmet vermektesiniz?
Mr. Burger Bar olarak şu anda 5 ilde 7 mağaza ile faaliyet göstermekteyiz. Genç dinamik ve geliştirmeyi seven bir ekip ile burger sektöründe yeni bir trend yakalayarak tüketicilerimizin gerçek burgeri yemesine olanak verecek şubeler oluşturuyoruz.


Lokasyon tercihlerinizde hangi koşullar öne çıkıyor?
2 ayrı konseptte ilerlemekteyiz; alışveriş merkezleri için self servis ve kiosk şube konsepti olarak self servis modelimiz ve kiosk modelimiz mevcuttur. Küçük metre kareler ile sınırlandırılmış, müşterilerin ürünlerini kasadan kendileri teslim alarak tüketimini sağladığı düşük maliyetli ama yüksek kazançlı modelimizdir. Cadde üzeri işletme tipi için alacarte ve express konsept şeklindedir.


Franchise şartlarınızdan bahseder misiniz?
Düşük yatırım bedelleri ve anahtar teslim fırsatı ile yatırımınızı 6 ayda amorti eden markamız kısa süre içerisinde Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde şubeleri ile yer alacaktır. İlk 10 şube hedefinde isim hakkı bedeli cirodan veya kârdan pay talep etmemekle birlikte reklam katkı payı talebi de olmayacaktır. Bu şartlarda 35.000 TL proje bedelini tek seferliğe mahsus alırken diğer kurulumlar m2’ye göre değişmektedir. 100 m2'ye kadar express konseptte anahtar teslim bayilik ücreti 140.000 TL’dir

nb

Yukarı