Ana içeriğe atla

ggh

TÜRKİYE'DE KÜNEFEMİZİ TATMAYAN KİMSE KALMAYACAK

12.08.2020 - 11:48

Özikizler Künefe Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Durmaz, künefede oldukça iddialı. “Özellikli ve doğal ürünlerimiz ile kaliteli ve lezzetli tatlılarımızı misafirlerimize sunuyoruz.” diyen Durmaz, şöyle konuşuyor: “Türkiye'de ürünümüzü tatmayan kimse kalmayana kadar ürünlerimizi dağıtmaya ve ikram etmeye devam edeceğiz.”

Özikizler Künefe’nin kuruluş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Mehmet Usta’nın 1986 yılında doğan ikiz çocukları Hasan ve Hüseyin’den esinlenerek ismini verdiği Özikizler Künefe, ilk olarak Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 50 metrekare bir dükkân ve birkaç masa ile kuruldu. 2000 yılında Urfa Birecik Sahil şubesi açıldı. Sonrasında Gaziantep’e ikinci şube açıldığında sene 2009’du. Bu tarihte üçüncü kardeş Zülfikar da işin ucundan tutmaya başladı. Hemen ardından Antalya Finike şubesi hizmete girdi. Marka kurucusu Mehmet Usta ve oğulları, Gaziantep’te 2014 ve 2016 yıllarında 2 şube daha açarak toplamda 4 şubeye ulaştılar. Daha da büyümeyi hedefleyen Özikizler Künefe markası 2017’de İstanbul Beykent ve 2018 yılında Ankara, 2019’da İstanbul Acıbadem, Antalya ve Çorlu şubelerini açarak Türkiye pazarında toplamda 10 şube ile hizmet vermektedir.

Lezzetlerinizi kaç şube ile hangi şehirlerde misafirlerinize sunuyorsunuz? Ürünlerinizin kalitesinden bahseder misiniz?

Toplam 5 şehirde 10 şube ile hizmet veriyoruz. Künefeyi katma değerli ürün olarak sunan, rakipsiz sektörün en büyük künefe markası Özikizler Künefe, geliştirdiği ve kaliteli ürün gamı ile misafirlerine keyifli zamanlar geçirmeyi hedeflemiştir. Ürünler şubelerde taze olarak pişirilmekte, doğal şeker pancarı ile tatlandırılmaktadır. Özel tedarikçilerden sağlanan sade yağ, fıstık ve künefe hamuru ile lezzet üstü künefeler hazırlanmaktadır. Şubeler mutlaka kendi yetiştirdiğimiz ustalarımızı istihdam ederek kaliteyi güvence altına almaktayız. Özikizler künefe şubeleri, gerek ortamı ve hizmet kalitesi gerekse ikramları ve eşsiz tatları ile müşterilerine lezzetin yanında sevdikleriyle geçirecekleri keyifli zamanlar sunuyor.

Özikizler Künefe’nin lezzetini diğerlerinden ayıran nedir?

Künefe restoran konseptini oluşturan markayız. Hepsi kendi Ar-Ge ürünümüz olan katma değerli 43 künefe çeşidimiz bulunmaktadır. 30'dan fazla soğuk tatlı çeşidimiz ile hem restoranlarımızda misafirlerimiz ağırlıyor hem de Türkiye'nin her yerine paket servisi yapıyoruz. Mayıs ayında mesleğimiz olan dondurma imalatına başladık. Keçi çiftliğimizi kurarak yüzde 100 keçi sütünden tamamen doğal özel dondurmamızı üretiyor ve Gaziantep merkezimizden şubelerimize gönderiyoruz. Ayrıca Türkiye'nin her yerine kargo ile teslimatımız bulunmaktadır.

Franchise şartlarınız neler?

2019 yılında franchise alt yapımızı oluşturduk. 2020 itibariyle franchise vermeye başladık. Çorlu franchise şubemizin açılışını haziranda yaptık. Eşsiz lezzetlerimizi daha fazla tüketiciye ulaştırırken, değerli girişimcilerimizi bu kârlı yatırımın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Türkiye’de yalnızca potansiyeline inandığımız sınırlı sayıda şehirde, birer şube ile büyümeyi öngörüyoruz. Yurtdışında ise, öncelikli bölgelerimiz özellikle yoğun turizm destinasyonlarının yanı sıra, ticari çekim merkezi olan şehirlerdir. İşinin başında duracak, işletme yönetim kapasitesine sahip yatırımcılar öncelikli franchise profini oluşturmaktadır. Künefe konseptimiz için ortalama 300 metrekare dükkân gerekmektedir. Yurt dışı master franchise bedelleri ülke potansiyelleri göze alınarak hazırlanmaktadır. Franchise sözleşmeleri lokasyon onayı ile birlikte yapılmaktadır. Franchise bedelimiz 480 bin TL’dir. Aylık yüzde 5 royalty almaktayız. Şubelerimize sürekli dijital reklam desteği vermekteyiz. Ortalama yatırım geri dönüşü 12-16   aydır.

Hedeflerinizde neler var?

Özikizler Künefe Türkiye’nin lezzeti künefeyi, yurt dışına açarak dünyada, ülkemizin bayrağını dalgalandırmayı hedeflemektedir. İstihdama önem veren markamız Özikizler Akademi ile usta yetiştirme konusunda ciddi yatırımlar yapmaktadır.

 

nb

Yukarı