Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

TATLISES GIDA, KALİTE VE GÜVENLE BÜYÜYOR

07.04.2021 - 14:17

Franchise sektörüne Tatlıses Çiğ Köfte markasıyla giriş yapan Tatlıses Gıda büyümeye devam ediyor.  “Tatlıses olarak en büyük farkımız yeniliği ve teknolojiyi takip eden bir sistematiğe sahip olmamızdır” diyen Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Sezgin Genceldi ile hizmetlerini ve büyüme hedeflerini konuştuk.

Türkiye’de çiğ köfte sektörü hızla büyüyor. Bu rekabette Tatlıses’i farklı kılan hizmetler ve özellikler hakkında neler söylemek istersiniz?

Tatlıses Gıda olarak; 2000’li yılların başından beri hızla büyüme eğrisi gösteren çiğ köfte sektörünün, öncü markalarından olmanın haklı gururunu yaşadığımızı söyleyebilirim. Bu süreci yönetirken, firma olarak en büyük farkımız yeniliği ve teknolojiyi takip eden bir sistematiğe sahip olmamızdır. Vizyonumuz olan kaliteli ve lezzetli ürünleri, sürekliliğini sağlayarak uzun yıllar boyunca müşterilerimize ulaştırmak hedefini emin ve sağlam adımlarla ileriye taşıyoruz.

Peki, ürünlerinizde sizi öne çıkaran unsurlar neler?

Bu konu markamız için oldukça hassas bir konudur. Yönetim kurulu başkanımız Sayın İbrahim Tatlıses’in ‘Ben yemediğim hiçbir şeyi, sizlere de yedirmem’ ilkesini benimseyerek üretim yaptığımızı söyleyebilirim. Ürünlerimizin içeriğinde kullanılan tüm hammaddeler, yöresine ve aslına uygun yerlerden özenle tedarik edilerek kullanılıyor. Ürünlerimiz; son teknolojiye uygun fabrikamızda, el değmeden üretilerek, son tüketiciye satışa hazır hale geliyor. Ayrıca 2013 yılında merdiven altı üreticilere dur diyebilmek ve halk sağlığını tehdit eden içerikleri engelleyebilmek adına TSE ile ortaklaşa çalışmalarımızın neticesinde çiğ köfte kriterini belirledik. Bu durum bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Ayrıca ürünlerimiz İTQİ (Uluslararası Tat Ve Kalite Ödülü) belgelerine layık görülmüştür. Kalitemizi aldığımız ödüller ile taçlandırdık.

Markalarınızı daha da büyütmek adına nasıl bir strateji izliyorsunuz?

Lezzetli, sağlıklı ve kaliteli ürünleri müşterilerimiz ile buluşturma sürecinin devamlılığı oldukça önemli. Bu konuda yeterince hassas davranmamız neticesinde, en büyük adımı tamamladığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle sektörde bir güven markası imajı taşıdığımızın bilincindeyiz. Ayrıca markamızı büyütmek adına en büyük odak noktamızın gelişim, değişim ve yenilik olduğunu söyleyebilirim. Tüm bu hususlar bir araya geldiğinde ise, başarı ve süreklilik devamında geliyor.

Tatlıses olarak UFRAD’a üyesiniz. UFRAD’ın ve franchising sisteminin büyümenize katkılarından kısaca bahsedebilir misiniz?

Ülkemizde Franchise sisteminin geçmişi maalesef çok uzun yıllara dayanmıyor. Fakat bu duruma rağmen kısa sürede büyük bir gelişim gösterdiği de ortada. Bu iyileşmenin en büyük sebeplerinden biri ise kuşkusuz ki; UFRAD’tır. Franchise veren firmalar ile yatırımcıları bir araya getiren birçok çalışması ve başarısı bulunmaktadır. Firmamız adına söyleyebilirim ki; gerek Türkiye, gerek yurt dışı yatırımcılarına kolaylıkla ulaşmamızı sağlaması ve sistem dâhilinde yönlendirmeler yapması, öncülük etmesi ise bizlere sağladığı katkılardan sadece bir kaçı. Bu konuda emeklerinin büyük olduğunu düşünüyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TAVADA TAVUK

Yukarı