Ana içeriğe atla

ggh

SEKTÖREL SORUNLARI HIZLICA TESPİT EDİP ÇÖZÜM GELİŞTİRİYORUZ

07.04.2021 - 13:56

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, yeni dönemde de aynı görevine seçildi. Derneğin gücünü üyelerinden aldığını ve bu güçle sektörel sorunların hızlıca tespit edilip çözümler geliştirildiğini ifade eden Aykaç, “Üyelerimizin ve sektörün yaşadığı sorunları, tüm paydaşlarla bilgi alışverişini sağlayarak çözüme ulaştırma yönünde proaktif çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, derneğin yönlendirmeleri ve üyelerinin destekleriyle pandemi döneminde sektörün çok önemli bir sınavdan başarı ile çıktığını belirterek, başarılı çalışmaların ve öncü faaliyetlerin yeni dönemde artarak süreceğini ifade etti. Aykaç, “210 milyar TL’lik ciro ve Türkiye’nin her şehrinde yaklaşık 40 bin satış noktasında 425 binin üzerinde istihdam oluşturan derneğimiz (GPD) üyelerinin katkılarıyla sektörümüzün önemli bir kuruluşu konumuna gelmesi için büyük çaba sarf etti. Bu başarıya hep birlikte ulaştık. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız aynı heyecan ve özveriyle devam edecek. Derneğimize ve sektörümüze katkı sağlayan tüm üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Pandemi döneminde sektörün çok önemli bir rol üstlendiğine değinen Aykaç, “Derneğimiz ve sektörümüz için 2020 yılı oldukça yoğun ve yeni gündemlerle dopdolu geçti. Tüm dünyanın COVID19 ile mücadelesi verdiği bu zorlu dönemde, gıda perakendesi çalışanları canla başla çalışarak halkın ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanmasını sağladılar. 2021 yılına yeni umutlarla başladığımız bu dönemde, başta halk sağlığının korunmasını hedefleyerek tüm operasyonlarımızı en verimli şekilde sürdüreceğimize, bu yolla hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize önemli fayda sağlayacağımıza inancımız tam.” ifadelerini kullandı.

SEKTÖRE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Derneğin gücünü üyelerinden aldığını ve bu güçle sektörel sorunların hızlıca tespit edilip çözümler geliştirildiğini ifade eden Aykaç, “Derneğimiz 2021 yılında da üyelerinin ve sektörün faydasına katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürecek. Üyelerimizin ve sektörün yaşadığı sorunları ve mevzuat, operasyon, istihdam, insan kaynakları, verimlilik gibi pek çok alanda yaşanan sıkıntıları, tüm paydaşlarla bilgi alışverişini sağlayarak çözüme ulaştırma yönünde proaktif çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

2012 yılında kurulmuş olan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), ulusal, bölgesel ve yerel modern gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin temsilcisi konumunda. Cirosu 210 milyar TL’ye ulaşmış olan GPD üyesi marketler ve gıda servis zincirleri 40 bine yakın satış noktasında 425 bini aşkın kişiyi istihdam ederek kayıtlı ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

GPD, GALİP AYKAÇ İLE DEVAM EDİYOR

Modern gıda perakendesinin temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) üyeleri, 30 Mart Salı günü düzenlenen Genel Kurul’da bir araya gelerek derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerini seçtiler. 2019-2020 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanı olan BİM İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Başkanı Galip Aykaç, yeni dönemde de aynı görevine seçildi. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak Migros İcra Başkanı Özgür Tort ve Özay Hukuk Direktörü Merter Özay görev alacaklar.

nb

Yukarı