Ana içeriğe atla

gf

PLAYLAND ‘EĞLENCE ÜSSÜ’ KURUYOR

16.05.2022 - 16:03

Eğlence sektörüne üretimini gerçekleştirdiği ürün ve farklı oyun alanları konseptleriyle yön veren Playland, yakın zamanda hayata geçireceği ileri teknoloji odaklı projesiyle de sektöre rol model olacak. Playland CEO’su Seydi Taş ile Mayıs sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde eğlence sektörü adına teknolojiye dair yaptıkları yatırımları, yakın zamanda Emaar Square Mall’da açacakları ‘Eğlence Üssü’ olarak adlandırdıkları yeni mağazalarını ve geleceğin sanal dünyasını oluşturacak Metaverse kavramının Playland’e neler katacağını konuştuk.

Teknolojiye yatırım yapıyor musunuz?

Playland olarak teknolojiyi, misafirlerimize daha güvenli ve konforlu bir deneyim yaşatmak üzere kullanma noktasında Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Eğlence sektöründe insansız ödeme sistemlerini yapay zeka ile birleştirdiğimiz bu yeni sistem sayesinde misafi rlerimize zaman kazandırırken, güvenli ödeme sistemlerini deneyimlemeleri için de bir fırsat sunmuş oluyoruz. Bu bağlamda yürüttüğümüz ilk kiosk denememizde testlerimizin başarı ile neticelenmiş olmasının ardından, yeni konseptimizle hizmet verdiğimiz eğlence alanımızı Akasya Yaşam Merkezi’nde hayata geçiriyoruz. Kısa zamanda tüm mağazalarımıza taşımayı planladığımız yeni teknolojimiz, aynı zamanda sektörümüzde mobil ödeme ve kiosk ödeme sistemlerinin ne denli önem taşıdığının ve teknolojinin eğlence sektörünün ayrılmaz bir parçası olduğunun da kanıtı durumunda olacak. Yeni nesil ödeme teknolojilerimizin yanı sıra Playland olarak yüksek teknoloji barındıran üniteleri de mağazalarımızda konuşlandırıyoruz. Bu üniteler, dünya standartlarında görüntü ve ses sistemleri barındırmaktadır. Deneyimlenmemişi deneyimletmek üzere tasarladığımız cihazlarımızla, misafirlerimize bu yüksek teknoloji ünitelerini tüm Türkiye’deki mağazalarımızda deneyimleme fırsatı veriyoruz.

Biliyoruz ki yakın tarihte Emaar Square Mall içinde Türkiye’ye eşi benzeri olmayan bir eğlence mağazası kazandıracaksınız. Bu mağazada ne gibi teknolojiler kullanılacak, bilgi alabilir miyiz?

Emaar Square Mall özelinde konuşmak gerekirse; hem tasarım hem de eğlence alanlarında son derece modern, rakipsiz ve yüksek teknoloji barındıran ünitelere sahip. Biz bu mağazamızı ‘Eğlence Üssü’ olarak adlandırıyoruz ve Playland ailesi olarak, misafi rlerimizin geleceğe yakından şahit olacakları bir mağazayı zincirimize katıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bizler mağazalarımızı tasarlarken teknolojiyi ve geleneksel eğlence alanlarını dengeli biçimde bir araya getirerek sunmaya özen gösteriyoruz. Yeni mağazamızda yetişkin misafirlerimiz, sağlıklı yaşam aktivitelerini eğlence ile birleştirecekleri Trambolin, Adventure Park, Ninja Parkuru, Skate Parkuru gibi alanlarda keyifl i vakit geçirirken, minik misafirlerimiz de özgürce eğlenebilecekleri Softplay alanlarının tadını çıkaracaklar. Çocuklarımız Emaar Eğlence Üssü’nde, günümüz ve geleceğin teknolojilerine entegre olmaları gereksiniminden yola çıkarak oluşturduğumuz ve kendi kategorilerine hitap eden, teknolojinin son örneği olan üniteleri mağazamızda sunduğumuz olanaklar ile kullanabilme fırsatını yakalayacaklar.

Sizin de bildiğiniz üzere Metaverse diye bir kavram var. Siz Metaverse’ü Playland’e entegre etmeyi planlıyor musunuz?

Elbette, bu konuda bir süredir araştırma ve planlamalarımızı yürütüyoruz. Üzerinde yetkin ekiplerimizce çalıştığımız Metaverse dünyasını, 7’den 70’e her yaştan misafi rimizin kullanabileceği bir model ile hayata geçiriyoruz. Eğlenmenin yanında öğrenmek, keşfetmek, sorgulamak, anlamak ve uygulamak üzerine kurulmuş olarak tanımlanabilecek bu sistemin, insan gelişiminde son derece faydalı bir araç olacağı inancındayız.

jyh

Yukarı