Ana içeriğe atla

ggh

PASAPORT PİZZA’YI BAYİLERİ ANLATTI

14.07.2021 - 12:43

55 ilde 170’i aşan şubesi bulunan Pasaport Pizza,her geçen ay şubelerine yenilerini ekliyor.İzmir’den Türkiye’ye açılan Pasaport Pizza, en itibarlı yerli pizza markası seçilirken, başarının tesadüf olmadığını ilk ağızdan bayileri anlattı.

Ankara Beypazarı : ÖMRİYE ÇELİK

•​Yatırım sürecinde Pasaport Pizza’yı tercih etme sebebiniz nedir?
Pasaport Pizzayı tercih etme sebebimiz, bayisine değer veren, kurumsal ama esnaf kültürünü yaşatmaya ve müşteri odaklı çalışmaya önem veren bir firma olmasıdır.

•​Bayilik süreci boyunca markanın size sağladığı desteklerden kısaca bahseder misiniz?
Benim ilk işletmem olmasına rağmen, işletme sürecinin ilk aşamalarında, inşaat, mutfak ekipmanı alımı, personel dağılımı ve sistem kurulumu konusunda tecrübelerini aktararak her zaman yanımızda oldular.

•​Son olarak yatırımınızın geri dönüş sürecinden bahseder misiniz?
Yaptığımız yatırımı 18 ay da geri almamız çalışma hevesimizi katlayarak artırdı. Kendilerine ekip olarak sizin vesilenizle teşekkür ediyorum.
Ankara Eryaman / Ankara Çayyolu : ADEM CODUR

•​Yatırım sürecinde Pasaport Pizza’yı tercih etme sebebiniz nedir?
Yatırım sürecinde Pasaport Pizzayı tercih etmemizin en önemli nedeni olarak %100 yerli marka olması, malzemelerin taze ve hamurun günlük olmasının yanında lezzet ve kaliteyi söyleyebilirim. Eğitim sürecine çok önem verilmesi, bu işlerde profesyonelleşmiş usta eğiticilerin bu sektörle hiç alakası olmamış ama bu iş için yatırım yapacak yatırımcıların, imalat, teknik konular  ve dağıtım konusunda ‘tamam artık bu şube bizi temsil edebilir PASAPORT PİZZA BAYİSİ olmayı hak ediyor’ diyene kadar eğitim sürecinin devam ettirilmesi,  bahsetmeden geçilemeyecek bir konudur. Ayrıca söz etmeden geçemeyeceğim, çok iyi bir yönetim kadrosu olmasının yanında makul sayılabilecek bir yatırım maliyetinin olması.

•​Bayilik süreci boyunca markanın size sağladığı desteklerden kısaca bahseder misiniz?
Bayiliğimizin ilk zamanları her işte olduğu gibi bu işte de piyasada tutunabilir olma süresinde ki; bizim için bu süreç pandemi  ile daha zorlu bir hal almışken Pasaport Pizza Genel Müdürlüğünden aldığımız moral, motivasyon desteğinin yanında reklam, her türlü teknik destek ve en önemlisi ödemelerde gösterilen kolaylıklarla bu süreci atlatmamızda çok ciddi faydalarını gördük.

•​Son olarak yatırımınızın geri dönüş sürecinden bahseder misiniz?
Zaten cirodan kar payı gibi bir uygulamaları olmaması bahsedilmesi gereken noktalardan. Her yatırımcı kar edebilmek amacıyla ticarete başlar. Kimse bir işletme açayım zarar edeyim demez. Günümüz şartlarında globalleşen, e-ticaretin, özellikle bizim sektörde paketleri doğru şekilde en hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırmanın çok önemli olduğu bu dönemde; Genel Müdürlüğün çok değerli personelleri tarafından doğru yönlendirilmemiz, bölge müdürlerinin sürekli denetim ve kontrolleri esnasında tecrübeleri ile yol göstermeleri neticesinde tek başımıza olsak içinden çıkamayacağımız bir durumla karşı karşıya kalma tehlikemiz, pandemi ile de paket servislerinin artması ile avantaja dönüşerek çok ciddi bir yatırım geri dönüşü sağlamıştır. 24 saat telefonlarına ulaşabildiğimiz, çok değerli Genel Müdüründen her kademesindeki personeline kadar her biri, mevcut kazanılmış olan EN İTİBARLI MARKA, ELMAS MARKA ve çok daha fazlasını ziyadesiyle hak etmekte olup bende buradan kendilerine sizlerin vasıtası ile tekrar teşekkürlerimi iletmek isterim. Sonuç olarak profesyonel ama,aile ruhunun inceliklerindeki amatörlüğü kaybetmeden en son teknoloji ve takip ile dağıtım ve teslimat ağını her geçen gün hızlı bir şekilde büyüten PASAPORT PİZZA bizim için AİLE TADINDA bir ticaret için doğru adres.
İstanbul Ümraniye / İstanbul Esatpaşa : SERDAR YEŞİLOĞLU

•​Yatırım sürecinde Pasaport Pizza’yı tercih etme sebebiniz nedir?
Pasaport Pizza bayisi olmadan önce, başka bir zincir markanın Ümraniye bayisiydim. Bugün hemen hemen tüm zincir markalarda %5 ile %12 arası ciro payı alınıyorken, Pasaport Pizzada ciro payı, sevkiyat bedeli gibi ücretler alınmaması ile emeğimin karşılığını kesinlikle alabiliyor ve kar edebiliyor olmam Pasaport Pizzayı tercih etmemdeki ilk nedendir. Restoranlar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz broşür, afiş gibi reklam materyallerini kısa sürede ve düşük maliyetlerle alabiliyor, reklam hizmeti olarak verdikleri desteklerden faydalanabiliyoruz.
Pasaport Pizza bayisini bölgesinde koruyor ve başka bir Pasaport Pizza yatırımcısının aynı bölgede şube açmasına izin vermiyor. Buda biz yatırımcıları güvende hissettirmektedir.
Bu saymış olduğum maddeler yatırımcı için çok önemli ancak Pasaport Pizza yi diğer markalardan ayıran en önemli konu iletişim ve ulaşılabilirlik. Acil durumlarda saat kaç olursa olsun Pasaport Pizzanın bizzat Genel Müdürüne dahil ulaşabiliyoruz. Bu ulaşılabilirlik ve çözüm odaklı yaklaşım benim gibi Pasaport Pizzayı tercih eden yatırımcı arkadaşların gözünde markamızı kıymetli ve vazgeçilmez yapıyor. Bu farkı daha firmayla sözleşme yapmadan önce franchise görüşmelerinde bize verdikleri samimi hava ve güven duygusu Pasaport Pizzayı tercih etmemizdeki en büyük nedendir.

•​Bayilik süreci boyunca markanın size sağladığı desteklerden kısaca bahseder misiniz?
Bayilik süresince markanın bize sağladığı destekleri sıralarsak; İki yılı aşkın süredir markamızın Ümraniye şubesi olarak hizmet vermekteyiz. Açılış sürecinde genel müdürlüğün desteği çok önemli.
Online yemek platformlarında görünürlüğü yüksek olan reklam alanlarına markamız sayesinde girdik  kampanyalarımız ve reklamlarınız sayesinde kısa sürede bulunduğumuz bölgede uygulamaları kullanan müşterilerimize ulaşmamız hızlı ve kolay oldu. Aynı sektörde yıllardır  faaliyet gösteren ve ağırlıklı olarak İstanbul'da hizmet veren diğer firmalarla rekabet etmemizi ve birçoğuna göre bir adım daha öne geçmemizi sağladıSamsun Atakum / SERKAN KICIR

•​Yatırım sürecinde Pasaport Pizza’yı tercih etme sebebiniz nedir?
Yatırım sürecinde Türkiye’nin %100 yerli markası olması, ayrıyeten PASAPORT PİZZA ailesinin yeni yatırımcıları kucaklaması, her konuda bilgi ve destek vermeleri maddi açıdan öncelikleri yatırımcının bu zor dönemlerde ayakta kalmasını sağlamaları ilk tercih sebebimizdi.
 

•​Bayilik süreci boyunca markanın size sağladığı desteklerden kısaca bahseder misiniz?
Bayilik süreci boyunca Pasaport pizzanın biz şubelerine sağladıkları destekler saymakla bitmez örnek verecek olursak ham madde temini, bulunduğu il ve ilçelerde fizibilite çalışması, stok ve temin edilecek anlaşmalı şirketlerle bire bir muhatap olmaları, şubesinin her koşulda rahat ve düzenli iş yapabilmesi için gece gündüz gözetmeksizin biz şubelerine 7-24 destek vermeleri bizleri arayıp ziyarete bulunup işleyişin kontrolü yapmaları, varsa sorunlarımızın çözümünde bulunmaları ben SAMSUN şubesi olarak bu ailenin içinde bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum .

•​Son olarak yatırımınızın geri dönüş sürecinden bahseder misiniz?
Yatırımın geri dönüş sürecinde ilk günden son güne kadar gerek internet ortamında gerekse dijital platformda reklam ve kampanyalarla bu büyük pazarda yükselmek için büyük bir çaba ve gayret içerisindeler bizler ilk süreçte iş konusunda korksak da PASAPORT PİZZA nın bizlerin yanında yıkılmaz bir dağ gibi durması bizlerin kısa sürede yükselerek diğer rakip firmalarla boy ölçüşür hale gelmemizdir. Ben bu sektörde 4 aylık yeni bir şube olmama rağmen bulunduğumuz ilde PASAPORT PİZZA'nın muhteşem lezzetlerini PİZZA sevenlere ve yeni denemek isteyenlere ulaştırdık ve bu lezzetlerden çok sayıda güzel dönüşler aldık PASAPORT PİZZA ya bu güzel lezzetleri biz şubeler üzerinden insanlara ulaştırdıkları için çok teşekkür ediyorumMardin Kızıltepe / İBRAHİM KASSAP

•​Yatırım sürecinde Pasaport Pizza’yı tercih etme sebebiniz nedir?
Üniversite mezuniyeti sonrası yaşamış olduğum şehre döndüğümde hizmet sektörü İle alakalı eksiklikleri tespit ettikten sonra ve bir kaç alternatifi eleyerek yatırım kararı aldığımda pasaport pizza markasının öne çıkmasındaki en etkili sebep yatırım maliyetinin uygunluğu markanın yatırımcıya işletme süresinde sağlamış olduğu marjinal faydalar olarak  pasaport pizza şubesi açma kararını aldırdı.

•​Bayilik süreci boyunca markanın size sağladığı desteklerden kısaca bahseder misiniz?
Yatırım kararı sonrası marka şubeye uygun yeri tespit ettikten sonra amiyane tabiri ile siz yan gelip yatın gerisine karışmayın dercesine mucizeler yarattı. Mimari projeden tutun endüstriyel mutfak ekipmanlarından mobilya ve dekorasyona kadar hem şubenin Konseptine hem de yatırımcının sermayesine uygun fiyat temin edip tamamlaması, yatırımın başında  bizi cesaretlendirmeye ve güç vermeye yetmiş oldu. İşletmenin açılışından mutfak aşaması akabinde  salon ve paket servislerindeki satış ve pazarlamaya kadar profesyonel ayrı ayrı ekipler ile işe entegrasyonu sağlamaları işletme dışında benim için yaşam boyu bir öğreti elde etmeme neden olmuştur. Markanın ticari amaçlar dışında manevi olarak da yanımda olması her zaman beni duygulandırıp bir daha iyi ki dememe neden olmuştur. Abartmıyorum iyi günde kötü günde klişesinden öteye gidip her anımda yanında olduklarını hissettirmiştir. Bide nasıl oldu hangi ara oldu bilmiyorum ama adete sübliminal bir entegrasyonla bir aile kavramı içerisinde işletmeci olduğumun farkındalığına sebep oldu. Bunu açacak olursam hiçbir zaman işyerimi açarken kaygı duymadan ailem ( Marka nın tüm bireyleri en tepeden dağıtım ağına kadar tüm departmanlar) tam 9 yıldır bizimle birlikte içeri girip bizlerle beraber işe başlama hissiyatı ilk siftahımız gibi geliyor.

•​Son olarak yatırımınızın geri dönüş sürecinden bahseder misiniz?
Yapmış olduğunuz yatırım ne olursa olsun. kendinizle beraber istihdam sağlamış olduğunuz her bir birey için daha iyi ve kaliteli yaşam içindir. Mütemadiyen bir beklenti içerisinde oluyorsunuz. İlk etapta var gücümle yatırım yapmış olduğum şehirde markayı öne çıkarmak İçin merkezin desteği ve bizlere göstermiş olduğu inovasyon farkındalığı ile reklam ve tanıtım odaklı başlamamız, kısa vadede değil uzun vadede karlılık getirdiğini anlamamızda ayrıca etkili olmuştur. Daha açık konuşmak gerekirse 9 yıldır işletmesini yaptığım ve her zaman şube çalışan sayımızın 12 kişi + 1 ben olmak üzere beklentilerimizi karşıladığını açık yüreklilikle söyleyebilirim. Finansal olarak parametre ile anlatınız derseniz. Yatırım finansmanı (Para) +, İyi bir aile bireyi olmak (Markanın kuralları ve kurumsal disiplin. Ailenin reisinin sözünden çıkmamak + Disiplin ile işe bağlanıp işi sahiplenmek ( Adeta ailenin bir parçası olarak görmek, çünkü aile her şeydir. 36 Aylık bir süre içerisinde yatırımın geri dönüşümünü aldığımızı söyleyebilirim. Bu hayatta pişmanlıklardansa iyikilerimin içerisinde Pasaport pizza Markasının (ailesinin bir bireyi) Şubesi olmak var diyebilirim

nb

Yukarı