Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

MARKAMIZA GÜÇ KATACAK YATIRIMCILARLA CİHANGİR’İ GLOBALE TAŞIYACAĞIZ

10.03.2021 - 12:28

Adana kebabına kattığı lezzeti müşterilerinin beğendiği bir konseptle buluşturan Cihangir Kebap Kaburga, markalaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. “Kısa süre içerisinde Adana’da güvenilir bir marka olduk. Artık hem yurt içinde ve hem de yurt dışında bayilikler ile büyümeyi hedefliyoruz.” diyen Cihangir Kebap’ın genç ve başarılı kurucusu Gökhan Korkmaz ile hedeflerini konuştuk.

Gökhan Bey, öncelikle sizleri tanıyabilir miyiz?

Aslen Siirtli olup 1986 yılında Manisa'da dünyaya geldim. Kendimi bildiğim andan itibaren de kebapla iç içe oldum. 1995 yılında amcamın yanında Adana'da kebapçı olarak çalışmaya başladım. Çocuk yaşta başladığım kebapçılık, asıl mesleğim oldu. Bulaşıkçı, garson, şef, müdür ve son olarak kendi işletmemin patronu oldum. 18 yıllık tecrübemin ardından 2013 yılında Cihangir Kebap Kaburga’yı hizmete açtım.

Cihangir Kebap’ı diğer restoranlardan farklı kılan nedir?

Klasik kebapçılardan daha farklı konseptle misafirlerimizi ağırlıyoruz. Sadece et konusundaki uzmanlığımız ile müşterilerimize taze, kaliteli, yiyecek ve içecek sunmakla kalmayıp, dekorasyon ve atmosfer olarak da keyifli deneyimler sunuyoruz. Özel olarak hazırladığımız menülerle nihai amacımız müşteri memnuniyeti oluyor. Cihangir Kebap Kaburga olarak etlerimizin kesiminden muhafazasına kadar uygun ortamlar oluşturup menülerimizi özenle hazırlayarak konuklarımıza nezih bir mekanda sunmaktayız. Herkesin güvenle geldiği mekanımızda sıcak sohbet, lezzetli yemekler, özel yemek, tatlı ve içecek sunumları müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

Peki, bayilik veriyor musunuz?

Adana dışından gelen misafirlerimizin Cihangir Kebap lezzetlerini kendi bölgelerinde de tatmak istemelerinden dolayı bayilik vererek şubeleşme kararı aldık. Kısa süre içerisinde Adana’da güvenilir bir marka olduk. Artık hem yurt içinde ve hem de yurt dışında bayilikler ile büyümeyi hedefliyoruz. Şubeleşirken de belirli standartlarımız var. Sürekli yenilenme isteğine sahip, çalışkan, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren, başka işlerle uğraşmayıp sadece Cihangir Kebap bayiliğine yoğunlaşacak kişilerle iş ortaklığı yapmak istiyoruz. “Birlikten Güç Doğar” inanışı ile hareket edecek yatırımcılar arıyoruz.

Bayilik şartlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Cihangir Kebap olarak iki farklı konseptimiz var. AVM konseptimiz olan Cihangir Dürümmatik’in bayilik giriş bedeli 150 bin TL. Cadde konseptimiz Cihangir Alakart’ın bayilik giriş bedeli ise 250 bin TL. Ortalama bir şube açılış maliyeti ise şubenin büyüklüğü ve konseptine bağlı olarak 250 bin ila 750 bin TL arasında değişmektedir. Ayrıca her ay brüt ciro üzerinden yüzde 5 royalty bedeli almaktayız. Yatırımın ortalama geri dönüş süresi ise ortalama 20-24 aydır.

Son olarak yatırımcıya sağladığınız destekleri öğrenebilir miyiz?

Lokasyon konusunda işlek ana caddelerde, okul gibi yerlere yakın bölgelerde ve insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde olmasına dikkat ediyoruz. İnşaat, donanım, dekorasyonu bizim onayımız ile işletmeci tamamlıyor. Dükkânların büyüklükleri açılacak yerlere göre 80 m² ile 250 m² arasında değişim gösteriyor. Cadde Konseptinde Cihangir Kebap lezzetleri servis (kebap-ızgara-fırın) ve dürüm ürünleri (çiğ köfte, tatlı dahil) misafirlere hizmet vermektedir. AVM Konseptimiz ise fast-food şeklinde olup dürüm lezzetleri ve çiğ köfte ile misafirlere hizmet verecektir.

TAVADA TAVUK

Yukarı