Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

GÖZLEMİO DÜNYA MARKASI OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTI

22.11.2021 - 14:14

Gözlemeye modern bir yorum getiren Gözlemio, yeni nesil gözlemeleri patentli gözleme ocağında 5 dakikada hazırlıyor.

Gözlemio markasını tanıyabilir miyiz? Kuruluş hikayenizi ve nasıl bir vizyonla ilerlediğinizi öğrenebilir miyiz?

Gözlemio, geleneksel lezzetimiz gözlemeyi modern bir şekilde yorumlayıp, hızlı bir şekilde sunan, önümüzdeki dönemde adını çokça duyacağınız bir fastfood markası. Benim bir yurtdışı seyahatim sırasında aklıma gelmesi üzerine 2018 yılında çalışmalara başladık. Misafirlerimize hem klasik gözlemelerin en lezzetlilerini hem yeni nesil gözlemeleri 5 dakikada servis ettiğimiz bir konsept oluşturduk. 2019 yılı Şubat ayında ilk şubemizi açtık. Tek hedefimiz dünya markası olmak. Pandemi nedeniyle bugüne kadar olumlu yanıt veremediğimiz franchise adaylarına bayilik vermeye başlayıp markamızı hem Türkiye hem yurt dışında büyütmek istiyoruz. Geleneksel bir ürünü

modernize ederek müşterilerinize sunmak için nasıl bir yöntem izlediniz? Sırrınız nedir?

Gözleme dediğimiz zaman bin yıllık mazisi olan, kökü Orta Asya’ya kadar giden bir üründen bahsediyoruz. Anadolu’daki farklı gözleme tariflerini inceledik, geleneksel reçeteleri günümüzün damak tadına uygun bir hale getirebilmek için aylarca Ar-ge mutfağımızda çalıştık. Ekşi mayalı, tarifi bize özel, gözlemelerin lezzetine lezzet katan bir hamur elde ettik. Gözlemelerin eşit ve ideal pişmesi için bir gözleme ocağı icat ettik, patentini aldık. Bu sayede en yoğun saatlerde bile gözlemeleri hızlı bir şekilde servis edebiliyoruz. 

Ürün yelpazenizi bize açar mısınız? Ürünleriniz kalitesi hakkında neler söylemek istersiniz?

Gözlemio’da yirmiden fazla gözleme çeşidi var. Patatesli, Ispanaklı, Peynirli gibi klasiklerden, Jumbo Mix, Tavuklu, Vejetaryen, Karışık gibi yeni nesil gözlemelere, Kavurmalı, Fesleğen Soslu Mozzarellalı, Kuşbaşı Etli gibi gurme gözlemelerden Muzlu Çikolatalı, Ballı Tahinli gibi tatlı gözlemelere kadar çok çeşit var. Bir de sadece mevsiminde servis ettiğimiz Bal Kabaklı, Pırasalı gibi gözlemelerimiz var. Türkiye’de çok şanslı bir coğrafyadayız. Her zaman iyi ürüne ulaşma imkanımız var. Ülkemizin önde gelen tedarikçileriyle çalışıyoruz. En kaliteli ürünleri temin edip, ustalıkla işleyip misafirlerimize servis ediyoruz.

Marka olarak müşterilerinizden nasıl dönüşler alıyorsunuz? 

Gözlemio da gözleme gibi çok seviliyor. Geri dönüşlerden çok memnunuz. Bugüne kadar hem Türkiye’nin farklı noktalarından vatandaşlarımızın hem turist olarak ülkemizde bulunan çok farklı ülke vatandaşının değerlendirmesini aldık. İnsanların gözlemelerinden aldıkları ilk lokmadan sonra yüzlerinde oluşan tebessümü görmek bizi çok mutlu ediyor.

TAVADA TAVUK

Yukarı