Ana içeriğe atla

ggh

GELİN BİZE SALÇA OLUN!

16.12.2020 - 17:52

Makarna ve salata konseptiyle sektöre adım atan Badella Makarna’nın hedefi büyük. Bayilik şartları hakkında bilgi aldığımız Badella Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Demirel, “Büyük düşünüyoruz, çünkü büyük düşünmezseniz büyüyemezsiniz.” diyor. Demirel, yatırımcılara da şu çağrıda bulunuyor: “Gelin bize salça olun!”

Bayilik veriyor musunuz? Veriyorsanız şartlarınız nelerdir?

Evet bayilik veriyoruz. Öncelikli olarak AVM’leri tercih ediyoruz. AVM’lerin yanı sıra Marmara ve Ege bölgelerinin işlek caddelerinde bayilik ağıyla büyüyoruz. Şartlarımız arasında önemli bir kriterimiz mevcut. Bayilik vereceğimiz yatırımcımızı ilk önce Mardin’e davet ediyoruz. Onlardan makarna üretimimizi bizzat yerinde görmelerini istiyoruz. Makarnalarımızın tadına baktırıyoruz. Markamızı iyi anlamalarını ve hizmet kalitemizi göz önünde bulundurmalarını bekliyoruz. Bu davetin ardından konseptimize uygun olan yatırımcılarla yola devam ediyoruz. Mottomuz ise “Gelin bize salça olun!”. Franchise alan yatırımcılarımızı açılış öncesinde lokasyon temini, ekip ve işletmeci eğitimi gibi süreçlerde destekliyoruz. 

Menünüzden bahsedebilir misiniz?

Menümüzde 24 çeşit makarna bulunmaktadır. Menümüzün yanında bonfile, nugget, köfte vb. çeşitlilik de sağlamaktayız. Ancak menümüzü açık bıraktık. Yani, yöresel yemeklerle makarnamızın yenilebileceğini göstermek istiyoruz. Hangi ilin yemeği meşhursa, o yöresel lezzet ile makarnayı birlikte sunmayı amaçlıyoruz. Alışılmışın dışında Badella makarna ile damaklarda ve akıllarda farklı bir izlenim ve lezzet bırakmak istiyoruz.

Badella olarak yeni döneme ilişkin hedef ve planlarınız nelerdir?

 

Badella, uzun soluklu bir proje. Badella, bizim gibi Mardin’de Mezopotamya’nın bereketli buğday topraklarında doğdu. Badella isminin bizim için bir önemi var. Badella, ortağım Ömer Bey’in kızının ismi. Bundan hareketle Badella markasını, bir çocuk büyütür gibi büyütme kararı aldık. Bildiğimiz üzere tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi bizleri de etkiledi. Ancak bu durum işlerimizi aksatacağımız anlamına gelmiyor. Bu süre içerisinde markamızı alışveriş merkezlerine taşımaya karar verdik. İlk şubemizi 3 ay önce Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açtık. Şubemize gelen misafirlerimiz, gerçekten farklı bir tat ve farklı bir konsept ile karşılaştılar. Badella olarak hedeflerimiz çok büyük. Büyük düşünüyoruz, çünkü büyük düşünmezseniz büyüyemezsiniz.

 

KURTULMUŞ MAKARNA

 

Daha öncesinde sadece bayilerimiz için makarna üretiyorduk. Fakat Badella’ya olan ilgi ve istek üzerine kuru makarna üretimini başlatmaya karar verdik. Bununla ilgili görüşmeler de başlattık. Paketleme sistemlerimiz hazırdı zaten, şu an sadece üretim aşamamız var.

nb

Yukarı