Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

DANIŞANLARIMIZA KAPIYA TESLİM SAĞLIKLI YEMEK HİZMETİ SUNUYORUZ

22.11.2021 - 13:50

Yüksek kalitede, taze, besleyici ve sağlıklı gıda sağlamaya adanmış bir sistemi danışanlarının hizmetine sunan Diyet Kapımda, hem sağlıklı beslenmek hem de lezzetli gıdaya erişmek isteyen herkese ulaşıyor. Firma sahibi Abdullah Kuz ile Mall Report Dergisi’ne özel gerçekleştirdiğimiz söyleşide Kuz, Diyet Kapımda’nın kuruluş hikayesini sizler için anlattı.

Diyet Kapımda’nın yola çıkış hikayesinden bahseder misiniz?

Diyet Kapımda ilk olarak 2012 yılında İzmir mutfağı ve diyetisyen ofisi ile hizmet vermeye başlamıştır. Değişen tüketici alışkanlıkları paralelinde 2013 senesinde web sitemizi müşterilerimizin kullanımına açarak, online görüşme ile desteklenen internetten alım yapabilme imkanını sunmaya başladık. 2015 senesinde sektörde ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi'ni hayata geçiren sektörün öncü kuruluşu oldu. Yine 2015 yılında sağlıklı ve güvenilir gıdayı daha çok kişiye ulaştırma amacı ile Türkiye genelinde hizmet verebilme hedefi doğrultusunda Antalya'da hizmet vermeye başladı. 

Sonrasında hızla büyüyen Diyet Kapımda Ankara, Adana, Mersin, Kocaeli, Bursa, Kayseri, İstanbul, Konya, Gaziantep,  Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Bodrum'da da danışanlarına hizmet vermeye başladı. Bundan sonraki süreçte gerek gıda ve hizmet kalitesi anlayışımızı gerekse Türkiye'nin farklı bölgelerinde birçok danışana hizmet vermenin kıymetli deneyimini daha çok kişiye ulaştırarak, kişilerin sağlıklı yaşamalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Hedef kitlenizi kimler oluşturuyor ve sizi neden tercih ediyorlar?

Hedef kitlemiz oldukça geniş, çünkü danışanlarımıza birçok paketle farklı beslenme çeşitleri sunuyoruz. Yoğun iş temposunda gerek market ve pazar alışverişine gerekse yemek pişirmeye zaman ayıramayan kişiler için kapıya teslim sağlıklı yemek hizmeti sunuyoruz. Bunun dışında kilo vermek isteyen fakat diyetisyen listelerini evlerinde hazırlamakta zorlanan kişiler için de kalori hesabı yapılarak, kişisel verileri de dikkate alınarak hazırlanan diyet menülerimizden yararlanmaktadırlar.
Doğum sonrası kilolarını sağlıklı beslenerek vermek isteyen anneler, kilo almak isteyen kişiler, spor yaparak protein ağırlıklı özel beslenme programları uygulamak isteyen, detoks yaparak kısa sürede ödem ve toksin atmak isteyen kişiler de hizmetlerimizden yararlanabilirler. Kısacası sağlıklı beslenmek aynı zamanda lezzetli gıdaya ulaşmak isteyen herkes hedef kitlemiz arasında. Dağıtım alanımızın geniş olması, hizmet kalitemiz ve menü çeşitliliğimiz kadar danışanlarımız tarafından tercih edilmemizde etkilidir, örneğin kış aylarında İstanbul mutfağımızdan hizmet alan danışanlarımıza tatil için Akdeniz ve Ege bölgelerini tercih etmeleri durumunda diyetlerine ve sağlıklı beslenme rutinlerine ara vermek zorunda kalmadan devam edebilme imkanı sunuyoruz.

Kişiye özel menülerinizi oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz?

Menülerimizin Akdeniz tarzı beslenme kurallarına uygun olmasını ve kaloriyi dengelerken lezzetten ödün vermemesini hedefliyoruz. Her zaman mevsimine uygun taze sebzeleri ve meyveleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Haftada 2 kez balık, 3 kez tavuk ve hindi, 2 kez de kırmızı eti menülerimize dahil ediyoruz. 
Bununla birlikte bireylerin cinsiyet, yaş, boy, kilo, fiziksel aktivite ve sağlık durumları gözetilerek lezzetli ve yasaksız listeler oluşturuyoruz.

TAVADA TAVUK

Yukarı