Ana içeriğe atla

gf

COLD STONE, AKDENİZ VE EGE BÖLGESİ’NDE BÜYÜMEYİ SÜRDÜRECEK

16.05.2022 - 16:00

Cold Stone Creamery Genel Müdürü Sezai Kavaklı ile Mayıs sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde, Cold Stone Creamery olarak yatırımcılara sundukları destekleri ve franchise sisteminde kazandıran marka olmanın hem kendileri hem de yatırımcılar açısından avantajlarını konuştuk.

Franchise sisteminde kazandıran bir marka olmak adına Cold Stone Creamery olarak yatırımcılarınıza sunduğunuz desteklerden bahseder misiniz?

Cold Stone Creamery olarak uzun süredir girişimcilerin yeni Cold Stone® işletmeleri kurmalarına yardımcı oluyoruz ve en iyi performans gösteren bir marka olmak için çok çalışıyoruz. Bu anlamda ürünlerini hazırlamak ve sunmak, envanteri yönetmek ve bilinçli pazarlama yoluyla işlerini desteklemek de dahil olmak üzere; yeni işlerinin her yönünü ele aldığımız bir mağazada iki hafta geçiriyorlar. İnsan kaynağının yanında bölgesel ve yerel pazarlamanın yanı sıra büyük açılıştan, devam eden operasyonel tüm işlere kadar yardımcı oluyoruz.

Franchise sisteminde kazandıran bir marka olmanın yatırımcı ve markanız açısından avantajları nedir?

Cold Stone® ülkemizin önde gelen dondurma franchiselarından biri ve dünya çapında sevilen bir kurum olmasının yanı sıra, iş modelimizin birçok girişimcinin küçük işletme sahibi olma hayallerini gerçekleştirmesine ve kendi kontrolünü ele geçirmesine yardımcı oluyor. Bu hem bize hem de yatırımcımıza ciddi avantajlar sağlıyor. Cold Stone Creamery son olarak Zorlu Center’daki şubesiyle misafirleriyle buluştu.

Şubeleşme hızınız bu yıl içerisinde nasıl olacak, sizleri nerelerde göreceğiz?

Bildiğiniz üzere pandemi dönemi gerçekten zorlu bir süreçti. Ancak biz bu süreçte de dediğimiz gibi işletme sahibi olmak isteyenlere destek olarak Marmaris ve Fethiye bölgesinde 3 şube daha açtık. Bu sene Zorlu Center ile 5 şube daha amaçlıyoruz. Akdeniz ve Ege bölgesinde daha çok görebileceğinizi şimdiden söyleyebiliriz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle bu keyifl i röportaj için çok teşekkür ettiğimi söylemek isterim. Bunun dışında özellikle tüm yiyecek-içecek sektör çalışanlarına başta sağlık olmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yatırımcı adaylarımıza, bizimle iş ortaklığı kurmak isteyenlere de Steve Jobs’ın dediği gibi ‘Eğer Herkesi Mutlu Etmek İstiyorsanız Lider Olmayın, Dondurma Satın’ biz buradayız diyorum.

jyh

Yukarı