Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

ÇİĞ KÖFTENİN HER HALİ BİZİMLE GÜZEL

22.11.2021 - 13:56

Yaptığı inovatif çalışmalarla çiğ köfteye yeni bir soluk kazandıran Babacan Yeni Nesil Çiğ Köfte, patentli ve tescilli ürünleriyle büyümesini sürdürüyor. Babacan Yeni Nesil Çiğ Köfte adına söyleşi gerçekleştirdiğimiz firmanın kurucusu Murat Babacan ile bayilik süreçlerini ve projelerini konuştuk.

“Yeni nesil çiğ köfte” adıyla sıcak sunum çiğ köfte konseptinde ürünleriniz bulunuyor. Müşterilerinizin ilk kez karşılaştığı bu konsepte tepkileri nasıl oldu?

Öncelikle şaşırıyor tabi ki insanlar. Daha önce görülmemiş, yapılmamış bir şey sonuçta. ‘’Nasıl yani, kimin fikriydi bu, bu da olur mu? ‘’ gibi tepkiler alıyoruz. Tabi ki tadımdan önce. Tadımdan sonra, o ilk anda oluşan ifadeleri bizim için paha biçilemez bir başarı. Ben bunu en büyük başarım olarak görüyorum. Yedikten sonra tepkiler ‘’Nasıl daha önce yemedim ?’’, ‘’Böyle beklemiyordum, her zaman yiyeceğim.’’ e dönüyor. Ön yargıları böyle yıkıyoruz. Bir kere tadan artık daimi müşterimiz oluyor. Şimdiye kadar hep olumlu tepkiler aldık. Görülmemiş bir başarı bizim için. Çiğ köfte sektöründe yeni nesil bir çağ açtık diyoruz hep. Gerçekten hiç olumsuz tepki almayarak, her ön yargıyı yıkarak ve hep sevdirerek bunu kanıtlıyoruz. Ne mutlu ki çiğ köfte seven sevmeyen herkes bu çağdan mutlu, herkes bizden mutlu... Ne de olsa çiğ köftenin her hali bizimle güzel.

Bayilik eğitimlerinizi nasıl sağlıyorsunuz?

Bayi eğitimlerimizi kuruluma gittiğimizde birebir veriyoruz. Bütün incelikleri, reçetelerimizi anlatıyoruz. Daha sonra bunları eğitim videolarımız ile destekliyoruz. Bayilerimiz herhangi bir sorunda ilgili birimimize anında ulaşıp danışabiliyor. 

AVM, üniversite kantini, sinema gişeleri ile kiosk ve özel araba stantlarında satış noktaları gibi projeleriniz var. Bayiniz olmak isteyenler genellikle hangisini tercih ediyor?
Birçok yenilikçi konseptimiz var. Hepsi sektörün lokomotifi ve rakipsiz konseptler, harika kazanç kapıları. Ayırt etmek, en çok bu isteniyor demek zor bizim için. Konum, nüfus, yöre halkının beklentisine göre değişiyor. Bayilik talep edenlerle beraber değerlendirip en uygun olanı seçiyoruz. Burada değişmeyen tek şey hepsinin yüksek kazanç garantisi oluyor. 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Son olarak patentli ve tescilli, eşsiz ürünlerimiz ile bayilerimizin rakipsiz olup yüksek kar elde ettiklerini belirtmek isterim. Ben bayilik vermek için vermekten yana hiçbir zaman olmadım. Marka değeri olan bir firmayız ve bunu korumak zorundayız. Bu yüzden bayilik alacak kişilerin işin başında bulunması, dükkanın konumunun kriterlerimize uygun olması  gibi şartlarımız var. Bizim hedefimiz; bu eşsiz ürünlerimizi yurtiçi ile beraber yurt dışına da tanıtmak. Onların burgeri ülkemize getirdiği gibi biz de  patentli ürünlerimiz olan  özel soslarıyla kovada çiğ köfteyi, sıcak sunum çiğ köfte ürünlerimizi yurt dışında tanıtmayı hedef edinmiş bulunmaktayız.

TAVADA TAVUK

Yukarı