Ana içeriğe atla

gf

1453 OSMANLI, ŞEHZADELER KENTİ’NDEN DÜNYAYA AÇILIYOR

07.01.2022 - 09:20

 Ruhu bulunan mekanlar yaratarak Türkiye’de 21 şubeye ulaşan ve yurt dışında da aynı performansı sergilemeye hazırlanan 1453 Osmanlı, yatırımcılardaki franchising algısını değiştirerek kısa sürede tercih edilen bir marka halini aldı. 1453 Osmanlı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Deniz ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Deniz, markanın kuruluş hikâyesini siz değerli okurlarımız için anlattı. 

1453 Osmanlı’nın kuruluş hikâyesi ve ürün çeşitliliğinden bahseder misiniz?

 1453 Osmanlı, Türk franchise sisteminin en başarılı markalarından biri. Kuruluşumuz, sektörde edindiğim 15 yıllık tecrübemi kendi markamı kurarak taçlandırmak istememle oldu. 1453 Osmanlı olarak “Şehzadeler Kentinden Türkiye’ye” sloganıyla Şehzadeler Kenti Manisa’dan sektöre adım attık. Tamamen yerli sermayeyle kurulan bir kafe-restoran zinciriyiz. %100 Türk markası olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kısa sürede önemli franchise anlaşmalarına imza atarak, büyük başarılar elde ederek dünyaya açıldık. Türkiye’de 21 şube ve Kuveyt’te 1 şube olarak hizmet veriyoruz. Tabii sözleşmesi imzalanmış olan şubelerimiz de var. Şu an Avrupa’nın neredeyse her ülkesi için imzalanmış sözleşmelerimiz var ve her geçen gün yeni bir ülkeden başvuru almaya devam ediyoruz. Zaten bu imzalar da bizi sloganımızı “Şehzadeler Kentinden Dünyaya” olarak revize etmeye yöneltti.

1453 Osmanlı, sektörde yüksek kaliteyi sağlamak adına hangi çalışmaları yürütüyor?

 Biz, bizden önceki franchising algısını değiştirdik. Yatırımcıdaki franchising algılanış şekli bir kez değişince, yatırımcının ve ekibinin inancı, düşünceleri ve davranışları da değişiyor. Bu değişim sonucunda da nihai müşteriyle daha iyi ilişkiler, pazar büyümesi, şube bazında karlılık artışı ve doğru marka-yatırımcı ilişkisi sağlanıyor. Biz insanlara ruhsuz, vakit öldürmelik yerler değil, aksine; bir ruhu olan, insanların bulunmaktan zevk aldığı ve gününün her saatini geçirebileceği bir mekan sunuyoruz. 1453 Osmanlı şubelerinde isteyen muhteşem Saraylı’mızla kahvaltısını eder, isteyen nefis Türk kahvemizle anını taçlandırır, isteyen leziz yemeklerimizle damaklarını şenlendirir, isteyen de nargile çeşitlerimizle sohbetin keyfine varır. Bence bizi altı yıl gibi bir sürede sektörün zirvesine çıkaran şey bu özelliklerimiz. 

Franchise sürecinizden de söz eder misiniz?

 Doğru yer seçimi ve fizibilitesinin yapılması, personel işe alma ve açılış öncesi eğitim sürecinin takibi, pazarlama faaliyetleri ve işletme koçluğu, hukuki destek, gizli müşteri denetlemesi ile işletmenin diri tutulması, reklam desteği veriyoruz. Tüm Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve Arap yarımadasından başvurular almaya açığız. Franchise adaylarında işin başında durabilecek, gelişime açık, sistemli ve disiplinli çalışma şekline ayak uydurabilecek olmasına önem veriyoruz. Minimum 300 metrekare alana sahip, bahçe veya teras alanı olan, yaya sirkülasyonunun veya araç trafi ğinin yoğun olduğu bölgeler, AVM’ler 1453 Osmanlı şubesi açmak için uygun olur.

 

jyh

Yukarı