Ana içeriğe atla

ggh

YENİLİK VE DEĞİŞİM EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZ KAVRAMLARI

12.02.2019 - 11:32

EĞLENCE MERKEZLERİNDE YENİLİĞİ HAYATA GEÇİRMEYİNCE ORANIN BİR SÜRE SONRA CAZİBESİNİ YİTİRMEYE BAŞLADIĞINI SÖYLEYEN ENJOY PARK İTHALAT-İHRACAT MÜDÜRÜ VE PROJE GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ HALİL ULUĞNUYAN, “YENİLİK VE DEĞİŞİM EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZ KAVRAMLARIDIR.” DİYOR.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?
Enjoy Park olarak oyun ve eğlence sektöründe hem ithalat-satış hem de işletmeci olarak sektördeki yolumuza devam ediyoruz. Bir yandan yurt dışındaki yeni ürünleri takip edip ithalatını gerçekleştirirken, bir yandan da yeni işletme açılışları ile firmamızın hizmet alanını genişletiyoruz.  

YENİ TRENDLER YAKINDAN TAKİP EDİLMELİ
Eğlence sektörünün sürdürülebilir olması için farkındalık yaratılması şart! Peki, eğlence sektöründe sürdürülebilir olmak adına ne gibi adımlar atılmalıdır?

Eğlence sektöründe sürdürülebilir olmak için yeni trendler yakından takip edilmeli ve buna uygun olarak işletmelerde etkinlikler organize edilerek müşteri kitlesi her zaman memnun edilmelidir. Eğlence merkezlerinde ailenin her bireyi için mutlaka eğlendirici bir şeyler olmalıdır. Bu sayede eğlence merkezlerinin hitap ettiği kitlenin ne kadar geniş olduğu ve ciddiye alınması gerektiği anlaşılacaktır. 

YATIRIM MALİYETLERİNİN YÜKSEK OLMASI BÜYÜMEYİ ETKİLİYOR
Gerçekleştirilen AVM yatırımlarıyla birlikte eğlence sektörünün de büyüdüğünü görüyoruz. Ancak hala tam anlamıyla sektör belli bir noktaya gelmiş değil. Peki, eğlence sektörünün büyümesinde set oluşturan sorunlar sizce neler? 

Eğlence sektörünün büyümesinde set oluşturan sorunların başında yatırım maliyetlerinin yüksek olması geliyor. Yurt dışında yeni teknolojiler hemen kullanıma açılıyor ve eğlence merkezlerinde uygulanarak her sene eğlence merkezi yeniliklerle beraber büyüyor. Fakat ülkemizde bunu hayata geçirmek finansal olarak bir hayli zor oluyor. Eğlence merkezlerinde yeniliği hayata geçirmeyince de orası bir süre sonra cazibesini yitirmeye başlıyor. Yenilik ve değişim eğlence sektörünün vazgeçilmez kavramlarıdır. 

Bu yıl yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınızda neler planlanıyor? 
Firma olarak bu yıl hem ithal ürünlerin içeriğini artırmak hem de işletmelerimizde oyun salonu ve cafe alanını birlikte hayata geçirebileceğimiz projelere imza atmak istiyoruz.

Son olarak ATRAX Fuarı hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz? Sektöre nasıl bir katkısı var?
Atrax Fuarı sayesinde sektör sezon öncesi bir araya gelerek ve yeniliklerden haberdar oluyor. Fuar sayesinde, yurt içi ve yurt dışı müşteriler ile firmalar daha geniş müşteri kitlesine hitap etmeye başladı. Bu da sektörün daha da sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunuyor. 

yenilik
                                                                  ENJOY PARK İTHALAT-İHRACAT MÜDÜRÜ VE PROJE GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ HALİL ULUĞNUYAN

nb

Yukarı