Ana içeriğe atla

gf

YENİ NESİL OYUN KONSEPTLERİMİZİ MİSAFİRLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ

06.04.2022 - 15:48

Eğlence sektöründe büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen TMR Eğlence Merkezleri, yeni nesil oyun konseptlerini bünyesinde bulunan Smart Play ve Funny Day ile hem yurt içinde hem de yurt dışında misafirleriyle buluşturacak. TMR Eğlence Merkezleri Funny Day / Smart Play CEO’su Ömer Temur ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde sektörde yarattıkları farklılıkları ve yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenleyecekleri etkinlikleri konuştuk.

Oyun gruplarınızın tasarım aşamasında TMR Eğlence Merkezleri olarak nelere dikkat ediyorsunuz?

Oyun gurubu tasarımlarımızda ilk olarak dikkat ettiğimiz konu; tabii ki minik misafi rlerimizin güvenliği. Sonrasında ise güncel trendler, oyun çeşitliliği ve renk uyumu önceliklerimiz arasında geliyor.

Eğlence sektöründe Smart Play ve Funny Day’i farklı kılan noktalar nelerdir?

Eğlence sektöründe faaliyet gösteren firmalar olarak birbirimizle yakın diyaloglar içerisindeyiz. Bu yapının içerisinde de doğal olarak sektörün diğer paydaşları ile aramızda ki farklılıkları fi ili olarak görme imkanımız oluyor. Açıkçası her biri çok çok değerli sektör paydaşlarımızın bu konularda eksiklikleri olduğunu söylememiz çok doğru olmayacaktır ama Smart Play ve Funny Day mağazalarımızda sürekli güncellediğimiz makine parkurumuz, hassas hijyen anlayışımız, norm kadro üzerinde personel istihdamımız ve kurumsallaşma yolunda her geçen gün emin adımlarla ilerleyen yönetim anlayışımız dolayısıyla bir miktar farklılığımız olduğunu düşünüyoruz.

Sektörün gelişimine katkı sağlamak adına TMR Eğlence Merkezleri olarak hayata geçireceğiniz projeler nedir?

Sektörümüzde personel eğitimlerini ön plana çıkartıyoruz. Güvenli ve keyifl i eğlence hizmetini daha iyi verebilmek adına, tüm kadromuz için eğitim planlamaları gerçekleştiriyoruz. Pandemi döneminde bir miktar aksayan bu sürecimizi yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Ayrıca yeni oyun–eğlence konseptleri ile ilgili AR-GE çalışmalarımızı da başlattık. Yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerimizle beraber önümüzdeki dönemlerde yeni nesil oyun konseptlerini misafi rlerimizin hizmetine sunmuş olacağız.

Yurt dışında hangi ülkelerde TMR Eğlence Merkezleri’nin imzasını göreceğiz?

Bu konuda İş Geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık şartlarındaki düzelmeler ile birlikte markalarımıza yurt dışından ilgi ciddi anlamda artmış durumda. Başarılı olabileceğimizi gördüğümüz lokasyonlar ile ilgili birkaç ay içerisinde yapılanmalarımızı hayata geçirmiş olacağımızı ümit ediyoruz. Genelde belli bir bölge seçip daha derinlikli yayılma prensibi ile ilerleyeceğiz.

Sektörün giderek dijitalleşmesiyle birlikte, geleceği konusunda öngörüleriniz nedir?

Dijitalleşme malum hayatımızın her alanına hızlıca giriyor ve bunun önüne geçmek artık neredeyse imkansız. Oyun eğlence sektörü de öncelikli olarak dijitalleşmenin etkisinde kalıyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ve bunun doğrultusunda oluşan dijitalleşmenin, zaman ilerledikçe daha bir ivme kazanacağını ve günlük hayata etkisinin çok daha fazla olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda biz de oyun grupları planlamasında ve konsept belirlemede son teknolojik gelişmelere ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Yaklaşan ara tatil ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çalışmalarınız olacak mı?

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl mağazalarımızda büyük bir mutluluk ve coşkuyla kutluyoruz. Bu yıl da ülkemiz genelindeki tüm mağazalarımızda yapmayı planladığımız etkinlikler ile hem 23 Nisan’ın anlam ve önemini çocuklarımıza bir kez daha hatırlatmayı hem de bu öğretiyi gerçekleştirirken de minik misafirlerimiz ve değerli ebeveynlerini çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla eğlendirmeyi planlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle bizleri bir kez daha derginizde ağırladığınız için teşekkür ederiz. Tüm dünya gibi ülkemizin de sıkıntılı bir süreçten geçtiği bu günlerin bir an önce sona ermesi ümidiyle, şimdiden şeker tadında bir bayrama ulaşmamızı temenni ediyorum.

 

jyh

Yukarı