Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

YENİ NESİL İŞLETME ANLAYIŞIYLA EĞLENCE SEKTÖRÜ GÜÇLENDİRİLMELİ

18.09.2019 - 09:44

EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ HAKKINDA ÖNGÖRÜLERİNİ PAYLAŞAN ENJOY BOWLING İŞLETMECİSİ HALİL KEÇEBİR, ‘‘EĞLENCE TOPLUMUN BİR İHTİYACI VE YATIRIMCILARIN BU İHTİYACI EN DOĞRU ŞEKİLDE KARŞILAMASI GEREKMEKTEDİR.’’ DEDİ.

Eğlence sektörü her yıl giderek büyüyen bir iş hacmine sahip. Sektörün şu anki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Günümüzde “Eğlence” toplumun ciddiye alması gereken ihtiyaçlarındandır ve bildiğiniz üzere büyük bir endüstri haline de gelmiştir. Alternatif eğlence unsurlarına ihtiyaç duyulmaktadır, yeni nesil işletme anlayışıyla eğlence sektörünü güçlü kılmamız gerekmektedir.  

Eğlence sektörüne şu an yapılan yatırımlar karşılığını görebiliyor mu? 
Maalesef günümüz ekonomisinde eğlence sektörüne yapılan yatırımların karşılığı alınamamakta. Ekonomik daralmalar başladığında ilk olarak eğlence sektörü olumsuz etkilenmekte. Artan maliyetlerin yanı sıra ziyaretçi sayısının azalması, alım gücünün düşmesi nedeniyle gelir kalemlerine maliyetlerin yansıtılmaması gibi sorunlar olmaktadır. Şu an için eğlence sektörü yatırımları yavaşlamış durumda.   

AVM’lerin sektörün ilerlemesinde nasıl bir rolü var?
AVM’ler eğlence merkezlerinin en önemli yatırım alanlarıdır. AVM’lerin doğru fizibilitelerinin yapılmış olması, marka karmaları,  kira bedeli politikalarının sürdürülebilir kiracı, kiralayan ilişkisi temelinde olması ve buna benzer konularda yatırımcılara destekleriyle AVM’ler sektörün ilerlemesinde en önemli rolü üstlenmiş olacaktır.

Eğlence sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz? Gelecek yol haritası nasıl olacak?
Bahsettiğimiz gibi “Eğlence” toplumun bir ihtiyacı ve yatırımcıların bu ihtiyacı en doğru şekilde karşılaması gerekmektedir. Eğlence unsurlarını genişletmek çok çeşitli hale getirmek gerekiyor. Hızla büyüyen bir endüstri halini alan eğlence sektörünün yeni nesil işletmecilik anlayışıyla hareket etmesi ve sektörün tüm paydaşlarının bir araya gelerek daha iyi nasıl yaparız tartışması gerekli.

TAVADA TAVUK

Yukarı