Ana içeriğe atla

gf

TÜRKİYE'DE BİR İLK: MAĞAZA STANDARTLARINDA TAŞINABİLİR HAREKETLİ DÜKKAN

09.03.2022 - 18:04

Kapı teslim taşınabilir dükkanlar üretiyoruz mottosuyla 1994 yılında yola çıkan Zirve Dizayn, ergonomik ve yüksek kaliteli estetik tasarımlarıyla hem yurt içine hem de yurt dışına üretim yapıyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Enes Eğerci ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Eğerci, Zirve Dizayn’ı sizler için anlattı.

Zirve Dizayn’dan ve hayata geçirdiği projelerden bahseder misiniz?

Firmamızı 1994 yılında kurduk. 120 m2 alanda başladığımız mimarlık ve üretim projelerimize 2250 m2 kapalı alanda devam ediyoruz. Firma kuruluşundan itibaren Türkiye’de ve birçok Avrupa ülkelerinde anahtar teslim mağaza ile birçok alanda proje ve uygulamalar yaptık. Avrupa’dan Asya’ya Uzakdoğu’ya, Balkanlara, Kanada’ya ticari ve iş gezilerimizde hızlı satış corner köşe başı kiosk büfeler çok ilgimizi çekmişti. Türkiye’ye baktığımızda bu işin sadece konteyner ve fiber kulübelerle yapıldığını gördük. Bütün Avrupa’da ve diğer ülkelerde olan kiosk büfeler bizde neden olmasın diye yola çıktık. Mevcut kadromuzda bulunan mimarlarımızın ve mühendislerimizin yoğun çalışmaları sonucu estetik, ergonomik ve yüksek kaliteli ürünleri ülkemize kazandırdık. Bunun yanında ürünlerimizin referansları itibariyle birçok Avrupa ülkesi ve Arap ülkelerine satışlarına başladık. Mottomuz “kapı teslim taşınabilir dükkanlar üretiyoruz” oldu. İlgi beklediğimizden çok fazla oluştu. Müşteriler bize ulaştığında istekleri doğrultusunda satış odaklı 3DMax projeleri hazırlayıp üretime geçiyoruz. Avangarde-inovasyon en önemli kriterlerimiz arasındadır. Müşterilerimiz mimarlık ofi simizde 2D ve 3DMax projeleri mimarlarımızla birlikte hazırlama imkanına sahipler. Ürün üretime girdikten sonra fabrikamızda her an istedikleri zaman üretim aşamalarını da takip edebilmektedirler. Kiosk büfe ürünümüzün en belirgin özelliği; hiçbir kurulum gerektirmemektedir. Fabrikamızdan tırlara yüklenip ürün sahaya indikten sonra 10 dakika içinde elektrik bağlantısını yapıp satışa hazır duruma gelmektedir. Bir diğer farklılığımız; Avrupa ve diğer ülkelere ihracatımızda kapı teslim ürünler üretmekteyiz. ihracat işlemleri, gümrükleme işlemleri ve formalitelerle müşterilerimizi yormadan kendi bünyemizde işlemleri tamamlamaktayız.

Müşteri portföyünüzü kimler oluşturuyor?

Son dönemlerde müşteri portföyümüzü bireysel ve kurumsal müşterilerin yanında belediyeler oluşturmaktadır. Belediyelerin millet bahçeleri, parklar, şehir meydanları gibi alanlarda hiçbir üretim prosesi, görüntü ,ses ve iş makinası kirliliğine maruz kalmadan anlık olarak sahaya inip satışa hazır hale gelmesiyle çok tercih edilen fi rma grubuna giriyoruz. Belediyelerin vatandaşa en kaliteli ve en ucuz hizmet gayesiyle yola çıktıkları bu kiosk büfeleri. Çay-kahve kiosku olarak, halk ekmek ve süt büfesi olarak vitamin bar olarak, atıştırmalık fast food olarak pratik ve çok ergonomik büfeler olmasından dolayı yoğun bir şekilde tercih etmekteler.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kiosk büfe artık her alanda: Kiosk büfeler; çay, kahve ve atıştırmalık alanlarında çokça tercih edilmesiyle Türkiye’nin birçok bölgesine girdi, estetik ve şık tasarımlarıyla göz doldurdu ve birçok alanda pratikliği ve ergonomik yapısıyla farklı alanlarda da tercih edilmeye başlandı. Nerelerde diye soracak olursanız; taksi duraklarından çiçekçilere, hediyelik dükkânlara ve sayamayacağımız her alana girmeye başladı. Sizin de neden bir kiosk büfeniz olmasın. O halde hemen kiosk dünyasıyla irtibata geçme zamanı buyrun. Karşınızda kiosk dünyası Zirve Dizayn grup çatısı altında hizmet etmeye devam ediyor. Bizi etkili güçlü derginize misafi r ettiğinizin için yönetim kurulu ve tüm çalışan ekibim adına çok teşekkür ederim.

jyh

Yukarı