Ana içeriğe atla

ggh

TEMA PARK KÜLTÜRÜNÜ KAPALI ALANLARDA YAŞATMAK İSTİYORUZ

13.11.2019 - 16:42

Açık hava tema park kültürünü kapalı alanlarda yaşatmak istediklerini belirten Dal Temapark Genel Müdürü Mustafa Dal, “Kapalı alanlarda bulunan eğlence merkezleri artık misafirlerin isteklerini tam olarak karşılayamıyor. Bizler klasik lunapark algısını yıkıp orman temalı eğlence merkezlerine yöneliyoruz.” dedi.

Dal Temapark olarak AVM’lerde büyümeye devam edecek misiniz? 
Tabii ki de, özellikle açık hava tema park kültürünü kapalı alanlarda yaşatmak istiyoruz. Hedefimiz alışılmış olan kiddy rides gruplarından kurulan eğlence merkezlerinin yerine orman teması entegre edilmiş tema parklar kurup kapalı alanda da bu zevki misafirlerimize yaşatmak istiyoruz. 

AVM’lerde yer almanın hem size hem de AVM’ye nasıl avantajları oluyor?
AVM’lerde eğlence merkezlerinin olması çocuklu ailelerin tercih etmesini sağlıyor. Son zaman da artık AVM kapalı alanlarda da aileler tema parkları istiyor ve tercih ediyor. Hal bu şekilde olunca tema parklı olan AVM’ler giriş sayısı olarak çekim merkezi haline geliyor. Bunun örneklerini yıllardır kendi işletmelerimiz olan açık alanda Viaport Asia ve  Viaport Marina’da, kapalı alanlar da ise Gebze Center ve Erzurum MNG AVM’de görebiliriz. 

Eğlence alanlarınızda ne tür ürünler var? 7’den 70’e herkese hitap ediyor musunuz?
Kapalı alan tema parklarımızı tasarlarken her parkımızda olduğu gibi her yaş grubu ziyaretçilerimize hitap edebilmesinin yanı sıra aileleriyle keyifli anlar yaşamasını hedef edindik.  Mutlu çocuk, mutlu aile demektir. Klasik lunapark ekipmanlarının yanı sıra son teknoloji olan ürünlere de yer verdik. Aile hız trenlerinden soft play oyun parklarına, kum havuzundan atlıkarıncaya, vr sinemadan redemption oyunlarına kadar tema parklarımızı harmanlıyoruz.

2020 yılına yönelik planlarınızdan bahseder misiniz? 
2020 yılında vizyonumuz AVM’lerde misafirlerimizi, eğlenceyi doruklarda tatmak isteyenleri daha çok temapark olgusuyla tanıştırmayı hedefledik. Görüyoruz ki kapalı alanlarda bulunan eğlence merkezleri artık misafirlerin isteklerini tam olarak karşılayamıyor. Bizler klasik lunapark algısını yıkıp orman temalı eğlence merkezlerine yöneliyoruz. 2020’de 2 adet daha kapalı tema park açılımı için görüşmekteyiz.

nb

Yukarı