Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

TEKNOSET 30 YILLIK TECRÜBESİYLE FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR

07.03.2019 - 13:50

TEKNOSET, OYUN MAKİNELERİ KONUSUNDA 30 YILLIK TECRÜBELİ GEÇMİŞE SAHİP BİR FİRMA. ÜRÜN GRUPLARI HAKKINDA BİLGİ VEREN TEKNOSET FİRMA SAHİBİ UFUK ERCAN, “SÜREKLİ YENİLİK VE FARKLILIK YARATMAYI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ.” DİYOR.

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?
30 yıllık geçmişe sahip bir firmayız. İlk olarak ateri oyun makineleri dediğimiz ilk çıkan oyun makineleri gruplarıyla başladık. Daha sonra alışveriş merkezlerinde açılan eğlence merkezlerine döndük. Ürünlerin ithalatı, imalatı ve satışını yapmaktayız. Bazı ürünleri kendimiz yapıyoruz, bazılarını yurt dışından getiriyoruz. Bunlar genellikle Uzak Doğu oluyor. 30 yıllık bir tecrübeye sahip olduğumuz için sektörde gayet iyi tanınıyoruz. Bugüne kadar kötü bir geçmişimiz olmadı. Güvenilir bir firmayız. Bu güvenimize istinaden yurt dışındaki çoğu firma bizimle çalışıyor. Ürün yelpazemiz çok geniş. In door, out door diye tabir ettiğimiz kapalı ve açık alan oyun makineleri ile devam ediyoruz. Ayrıca 2 senedir; yurt dışında bulunan, yine Uzak Doğu’da dünyanın en büyük dönme dolap tedarikçisi Juma firmasının Orta Doğu ve Türkiye distribütörlüğünü aldık. Orta Doğu ve Balkanların en büyük dönme dolabı olan 88 metre, kapalı kabinli dönme dolabı Antalya lunaparkına kurulacak. Şu an hala montajı sürüyor. Planlarımıza göre haziran ortasına doğru açılacak. Bu firmanın çok daha büyük boyutlarda dönme dolapları var. Arzu edilen metreye göre yapılabiliyor.(130 metreye kadar) Bu konuda dünya lideri bir firmadır. Biz de onların bayiliğini yapmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca Madame Tussauds’a bulunan mumya ürünlerin imalatını yapan dünyaca ünlü Elephant firmasının da Türkiye distribütörüyüz. Anahtar teslim projeler alıyoruz. Dizaynını ve montajını kendimiz yapıyoruz. Sektörde sürekli yenilik ve farklılık yaratmayı sürdürmek istiyoruz. 

Atrax Fuarı’nda tanıttığınız yeni ürünleriniz nelerdi? Fuarda satışlarını gerçekleştirdiniz mi?
Kayan Araba ve Sekolin diye tabir ettiğimiz, çocuklar için orta büyüklükte oyun makinelerimizi tanıttık. Okyanus modeli ve Fincan diye adlandırdığımız oyuncaklarımız mevcut. Birde Denizatı motiflerinde Carousel (Atlıkarınca) modelimiz var ama fuarda yerimiz müsait olmadığı için bunun tanıtımını gerçekleştiremedik. Bunların fuar başında hemen satışını yaptık. İsteyen herkesten sipariş alıyoruz. Uygun fiyata ve kısa sürede stoktan teslimat yapıyoruz. 

AVM’lerde eğlence merkezleri işletmeciliği de yapıyorsunuz. Mevcutta kaç şubeniz var ve yeni şube açılışı planlarınız var mı? 
Bizim toplamda kendimize ait ve ortak olarak çalıştığımız yaklaşık 8 işletmemiz var. Eğlence merkezlerimizle, Magicland markası adı altında faaliyet gösteriyoruz. Şu anda Ankara’da bir AVM ile görüşmekteyiz. Bu eğlence merkezi yaklaşık bin 500 metrekare bir alanı kapsayacak. Bununla ilgili bir çalışmamız var.  

Fuar sizin için nasıl geçti? Fuar hakkındaki değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?
Fuar gayet iyi geçti. Çok memnunuz. Aldığımız geri dönüşler çok olumluydu. Atrax Fuarı’nın firmamız için verimli geçtiğini düşünüyorum.

TAVADA TAVUK

Yukarı