Ana içeriğe atla

nr

Teknolojinin nostalji ile buluşması

13.12.2016 - 17:11

Sektördeki eksikliği görerek Nostaljik Tramvayı tasarladıklarını belirten Tırtılsan Şirket Sahibi Vedat Yılmaz, ürünleri ile İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’nin kültürünü yansıtmayı amaçladıklarını dile getirdi. 

12 yıldır eğlence sektöründe hizmet veren bir firma olmanın avantajları sizce neler? 
Uzun yıllar bu sektörün içinde bulunmak, sektörün nereye gideceğini görme açısından bize büyük tecrübe kazandırdı. İnsanların gerek eğlenmesi gerekse hoş vakit geçirmesi açısından sektöre baktığımızda, bizim gibi ürünlerini geliştiren ve yeni inovasyonlar yaratan firmalara ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Bu da uzun yıllar içinde bulunduğumuz sektörü nasıl ileri taşıyacağımız konusunda bize fikir veriyor.

Sektördeki uzun soluklu yapınızı neye borçlusunuz?
Sektörde uzun soluklu kalmamızın en büyük sebeplerinden birisi üretim kalitemiz ve satış sonrası desteğimizdir. Ayrıca inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımız yeni ürünlerin ortaya çıkmasında bizi oldukça hareketli bir konumda tutuyor. 

Ar-Ge yapınızın son ürünü, Nostaljik İstanbul Tramvayı hakkında bilgi alabilir miyiz? 
Yeni ürünümüz olan “Nostaljik Tramvay” daha önce sektörde bulunmayan, bize has özellikler taşıyan ürün... Ar-Ge ve üretim aşamalarının tamamı işletmemiz bünyesinde yapıldı.  7-9-11 kişi kapasiteli (S-M-L modelleri ile), bir sürücü tarafından kullanılan, çevre dostu, herhangi bir emisyon salınımı olmaması sebebiyle AVM’lerde ve kapalı mekanlarda da kullanıma uygun olan Nostaljik Tramvay aynı zamanda az enerji ile uzun süre hizmet verebilen üründür.

Ar-Ge süreci nasıl gerçekleşti? Fikir nasıl ortaya çıktı? 
Sektöre baktığımızda, aynı amaca hizmet eden ancak tamamı ithal edilen ürünlerin olduğunu gördük. Ancak bu ürünlerin hiçbiri bizim kültürümüzü yansıtmıyordu. Bizde bundan yola çıkarak başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin kültürünü yansıtan tramvayı yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin hizmetine sunmayı amaçladık.

2016’yı geride bırakırken, firmalar 2017 için planlarını çoktan oluşturdu. Peki, sizin 2017’ye yönelik planlarınız neler olacak?
Piyasada kabul görmüş ürünlerimizdeki güncellemelerimiz sürerken, yeni ürünlerimizin kullanım ağını yurt içi ve yurt dışında genişletmek ve Ar-Ge süreci halen devam etmekte olan projelerimizi hayata geçirmek konusunda faaliyetlerimiz sürecek.

Müşterilerin ürüne yönelik tepkileri nasıl? Kısaca bunlardan bahsedelim…
Dışı nostaljik, içi teknolojik olan ürünümüz yerli ve yabancı müşterilerimizde büyük şaşkınlık uyandırdı. Müşterilerimiz, ürünün konfor, güvenlik ve eğlence ihtiyaçlarını başarı ile karşılayacağını bildirdiler.  Ayrıca tramvayın iç ve dış reklam alanları ile daha da dikkat çekici yapısının olduğundan bahsettiler.

nr

Yukarı