Ana içeriğe atla

ggh

Son kullanıcı memnunsa müşteride memnun…

07.03.2018 - 10:45

Kalitesi kanıtlanmış ürünler sattıklarına değinen MERİDYEN Spor firma sahibi Hüseyin Özalp, kaliteli ürünler ile insanların tekrar tekrar salona gelmelerini ve mutlu olmalarını sağladıklarını söyledi.

25 YILLIK EĞLENCENİN ADI

Meridyen Spor’un Türkiye’deki oyun ve eğlence merkezi kurulumuyla ilgili faaliyet gösteren, sektörün en önemli firmalarından bir tanesi olduğunu söyleyen Hüseyin Özalp, “Yaklaşık 25 senedir Türkiye’de tüm yatırımcılara gerekli olan yer planlaması, yatırım fizibilitesi, yatırım finansmanı ve salonlarının daha iyi hizmet verebilmesi için organizasyonlarını yapıyoruz. Esas görevimiz bu ama ana görevimiz ekipman tedarikçisi olmamız” dedi.

7’DEN 70’E EĞLENCE MERKEZLERİ İSTENİYOR

Dünyada eğlence merkezi yatırımlarının yıldan yıla değişiklik gösterdiğini belirten Özalp,  “Amerika, Uzakdoğu ve Avrupa’da olan yeni fuarlar var. Burada yeni çıkan oyunları ve ekipmanları Türkiye’ye en kısa zamanda getirip, Türk yatırımcısının beğenisine sunuyoruz. Burada da onların hem daha fazla para kazanmasını sağlıyoruz hem de müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartıyoruz. Çünkü insanlar artık sıkıcı, sıradan, kendi TV ve bilgisayarlarından oynadığı oyunları eğlence merkezlerinde oynamak istemiyorlar. Yani 7’den 70’e ailenin beraberce gelip eğlenebileceği merkezler istiyorlar. Bunlar bowling, ödüllü oyunlar, trambolin, softplay gibi oyunlar olabilir. Bu salonun büyüklüğüne, o bölgenin ihtiyacına ve yatırımcının bütçesine göre planlanıp sistem devreye alınıyor” ifadelerinde bulundu. 

SON KULLANICI MEMNUN OLMALI

Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarına dair konuşan Özalp, “Müşteri memnuniyeti için son kullanıcının memnun olması gerekir. Yani salona gelen insanlar memnunsa müşteri memnun olur. Bunun için ekipman kalitesi çok ön plana çıkıyor. Firmamız olarak daha çok kalitesi kanıtlanmış ürünler satıyoruz.  Bu da insanların tekrar tekrar salona gelmesini ve mutlu olmasını sağlıyor. Bunun devamlılığını sağlamak için de tabii ki teknik servis, bakım, yenileme, yedek parça gibi hizmetlerimizi kendi bünyemizdeki depolarımızdan ekipman ve servis teknik elemanlarımızla sağlıyoruz. Nasıl yaklaştığınız, insanların ihtiyaçlarını nasıl çözdüğünüz sürekliliği sağlamakta çok önemli. Fiyat- kalite dengesinde, Türk insanının ödeyebileceği çapta, finans edebileceği çapta eğlence merkezleri kuruyoruz” diye belirtti. 

MUTLU OLMAK İÇİN EĞLENCE ÖNEMLİ

“Eğlence, mutlu olmak için her yerde önemli… Devamlı çalışan ve bunu harcayamayan bir insan zaten mutlu olamaz. Ama sizin gelen ziyaretçiyi eğlence merkezinde mutlu edebilmeniz önemli. En önemli hedef bu…” sözleriyle konuşmasını sürdüren Özalp,  “Ekonominin getirmiş olduğu zorluklardan dolayı sektör şu an zorlanıyor. Alım gücünde ciddi bir azalma var. Bu da tabi belli yatırımcıları piyasadan çıkartıyor. Kısıtlı sayıda yatırımcının yatırım yapmasına imkan sağlıyor. Biz arzu ediyoruz ki Türkiye daha kuvvetli olsun ve alım gücü daha çok yükselsin, bizde herkesin finans edebileceği türde eğlence merkezleri kurabilelim…” dedi.

FUARA DAHA FAZLA YABANCI YATIRIMCI GELMELİ

Özalp son olarak sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “ATRAX yatırımcıların ve ekipman tedarikçilerinin buluştuğu yegane bir fuar organizasyonu. Çok gerekli olduğuna inanıyoruz. Tabii ki katılımın artırılmasıyla ilgili daha fazla çaba gösterilmesi lazım… Yabancı yatırımcı getirilmesi lazım... Bizim kendi çabamızla getirmiş olduğumuz, Balkanlar’dan ve Ortadoğu’dan bazı yatırımcılar var. Bu fuarın Balkanlar’da ve Arap dünyasında daha iyi tanıtılması lazım... Çünkü İstanbul, eskiden beri İpekyolu’nun üzerinde ve ticaret merkezlerinin olduğu bir yerde. Yurt dışındaki insanların böyle bir fuar olduğuna dair bilinçlendirilmesi gerekir.  Buraya daha fazla yatırımcı ve alıcı gelirse fuar daha canlı olur. Hem Türkiye kazanır hem satıcılar hem de hem de fuar organizasyonu daha büyük metrekarelerle faaliyet göstermiş olur.” 

nb

Yukarı