Ana içeriğe atla

ggh

Skyparkur en yeni ürünlerini Atrax 2016’da tanıtacak / Skyparkur will introduce its newest products at Atrax 2016

15.11.2016 - 17:08

Skyparkur Satış-Pazarlama Sorumlusu Ali Aktan: “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni bir ürünümüzün tanıtımını ilk defa Atrax 2016’da yapacağız” dedi. 

Ali Aktan, Sales-Marketing Officer of Skyparkur: “We will be introducing our new product that we have been working on for long time at Atrax 2016 for the first time.”

Hem üretim yapan hem de danışmanlık hizmeti veren bir firmasınız. Peki, hangi yönünüz diğerine göre daha baskın?
Sektör profesyoneli sayısının bir elin parmağını geçmediği bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Dolayısıyla potansiyel alıcıların ürün seçimi yaparken kendi ihtiyaçlarına en uygun ürün seçebilmeleri için proje danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Ayrıca danışmanlık üzerinden başlayan ilişkimiz çoğu zaman danışmanlığını yaptığımız projenin üretimini de yapmamızla sonuçlanıyor. Dolayısıyla burada üretim yönümüz daha baskın oluyor.

Aktivite için ip parkuru ve özellikle tırmanış ilginç bir fikir… Organizasyonlarda böyle bir aktivite gerçekleştirme fikri nasıl ortaya çıktı?
Aslında pazar bizi içine çekti diyebiliriz. İp parkuru ve tırmanma duvarları ilgi çekici aktiviteler… Bu sebepten ötürü organizasyonlarda hazır bir kitlesi bulunmakta… Biz de bu hazır talebe hızlı kurulum ve sökümü yapılabilen, zemine ve çevresine bağlantı gerektirmeyen yani hem bizim hem de organizatörün işini kolaylaştıran ürünler yoluyla cevap vermek istedik. 

Güvenlik için ne tür önlemler alıyorsunuz? 
Öncelikle mutlaka ilgili standartlara göre üretim yapıyoruz. Ek olarak ürettiğimiz tüm ürünlerin statik çözümlerini mutlaka yaptırıyoruz. Ürün son inceleme ve belgelendirme için de Avrupalı çözüm ortaklarımızın sahada bize destek olmalarını sağlıyoruz. 

Son olarak, gelecek döneme ilişkin projeler neler? 
Önümüzde ki ay Bursa’da bir projeye başlıyoruz. Ondan sonra da Atrax 2016 fuarına hazırlıklarımız olacak. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni bir ürünümüzün tanıtımını da ilk defa Atrax 2016’da yapacağız.
 

 

You are a company that both makes production and provides consulting services. So, which feature is more dominant than the other?
We are operating in a sector where the number of sector professionals can be counted on the fingers of one hand. Therefore, we provide project consultancy services so that potential buyers can select the product that best suits their needs when selecting products. In addition, our relationships, which started with consulting services, often result in the production of the projects for which we have provided consultancy services. Therefore, production is dominant here.

The rope course for the activity and especially climbing is an interesting idea ... How did the idea of carrying out such an activity in organizations come up?
Actually, we can say that the market attracted us. Rope course and climbing walls are interesting activities… For this reason, there is always a population in the organizations that  is ready for these activities...So, we wanted to respond to this current demand with  the products  that can be  set up and disassembled quickly,  that  doesn’t require  connection  to the floor and  its surroundings, that is, facilitate  both  our and the  organizer’s works. 

What precautions do you take for security?
First of all, we definitely manufacture according to the relevant standards. In addition, we absolutely have static solutions made for all the products we produce. We also ensure that our European solution partners support us at the site for final product review and certification.

 Finally, what are the projects for the future period?
We are starting a project next month in Bursa. After that we will be preparing for the Atrax 2016 fair. We will be introducing our new product that we have been working on for long time at Atrax 2016 for the first time.
 

nb

Yukarı