Ana içeriğe atla

nr

Sıkıcı tek kişilik oyunlar yerini tüm aileyi içine alan oyunlara bırakıyor

02.08.2017 - 09:50

“Yeni yapılan eğlence merkezlerinde tercih edilen özelliklerden biri de ailenin çocukları ile beraber vakit geçirebileceği ürünlerdir” diyen Ozzyy Eğlence Dünyası Şirket Sahibi Oğuzhan Dal, “Bizim kiraya verdiğimiz ürünler grup eğlencelerine hitap ettiği için, bu oyun gruplarında eğlenen kişiler daha iyi vakit geçiriyor ve daha uzun zaman kalabiliyorlar” dedi. 

Gün geçtikçe artan AVM yatırımları ile birlikte eğlence merkezi yatırım grafiğinin de yukarıya doğru bir hareket kazandığını görüyoruz. Peki, şu an sizin üzerinde çalışmış olduğunuz ya da yapmayı planladığınız bir yatırımınız var mı?
Dediğiniz gibi gün geçtikçe ülkemizde yeni bir AVM yükseliyor ve bu AVM’lerin eğlence projelerinin birçoğunda bizler de yer alıyoruz. Bizim işimiz AVM’deki eğlence yatırımcılarının yaptıkları yatırımları minimum harcama ile hizmete sunmaktır. Nasıl mı? Bildiğiniz gibi bizim işimiz kiralama üzerinedir. Yatırımcılar az maliyet ile mağazalarını açmak ister,  bizde bu sırada devreye giriyoruz, kiralanabilir eğlence grupları ile yatırımcının yanındayız. Şu anda yatırım yapmak için görüşmelerimiz sürüyor ve en kısa zamanda Ozzyy Eğlence Dünyası olarak AVM’lerde yerimizi alacağız.

Lokasyon yatırımlarda ne kadar etkili oluyor? 
Lokasyon tabii ki yatırımlarda oldukça etkili, ama önemli olan doğru lokasyonda doğru oyun gruplarını seçmektir.

Yeni yapılan eğlence merkezlerinde öne çıkan özellikler neler? Sizce yeni yatırımlarla birlikte eğlence merkezlerinde metrekareler büyüyor mu? 
Yeni yapılan eğlence merkezlerinde tercih edilen özelliklerden biri de ailenin çocukları ile beraber vakit geçirebileceği ürünlerdir. Simülasyon veya ekranlı oyun grupları sadece tek kişi içindir. Bu tür ürünlerde zaman geçiren çocukların aileleri ya da refakatçıları beklerken sıkılabiliyor. Bizim ürünlerimiz aile içindir. Söyle açıklamak gerekirse; bizim kiraya verdiğimiz ürünler grup eğlencelerine hitap ettiği için, bu oyun gruplarında eğlenen kişiler daha iyi vakit geçiriyor ve daha uzun zaman kalabiliyorlar.

Metrekarelerin büyümesiyle birlikte ürün noktasında da çeşitlilik yaşandığı görülüyor. Peki, bu ürün çeşitliliğini alanlarınızda bizzat kendiniz mi sağlıyorsunuz yoksa tedarik noktasında herhangi bir destek alıyor musunuz?
Ürün çeşitliliği tabii ki de önemlidir. Sabit, aynı ürünler, gelen müşterinin, belli bir zaman geçtikten sonra ilgisini kaybedebiliyor. Bu da müşteri potansiyelini düşürüyor. Biz firmamıza her sene yeni ürünler ekleyerek çeşitlendiriyoruz ve yatırımcı için daha zengin bir kombinasyon oluşturuyoruz. Ürünlerimiz tamamen kendi firmamız tarafından üretiliyor. Kesinlikle tedarikçimiz yoktur. Çünkü ürünlerimizi güvenirliliği çok önemlidir. Biz ürünlerimizin servisi konusunda son derece titiz çalışırız. Türkiye’nin her yerine uzanan bir servis ağımız var. Servis, 12-36 saat süresi içinde istenilen yere ulaşmaktadır.


 

nr

Yukarı