Ana içeriğe atla

nr

ShInIng Star Awards ve ATRAX’a AVM’lerden yoğun ilgi

17.10.2016 - 11:29

Bünyelerindeki eğlence alanlarına yatırım yapacak veya yeni alanlar oluşturacak AVM’ler, son teknoloji ekipmanları 01-03 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ATRAX’ta görecekler.

Bünyelerindeki eğlence alanlarına yatırım yapacak veya yeni alanlar oluşturacak AVM’ler, son teknoloji ekipmanları 01-03 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan ATRAX’ta görecekler. Fuar kapsamında eğlence ve rekreasyon sektörüne hizmet eden kurum ve özel kuruluşların hayata geçirdiği önemli projeleri mercek altına alan Shining Star Awards 2016-Eğlence Ödülleri Yarışması da alışveriş merkezlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yarışma; ‘Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’, ‘Tema Yıldızları’ olmak üzere 4 ana başlıktan oluşuyor. DOF Robotics’in ana sponsoru olduğu, İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Crowne Plaza Florya’nın da ödül töreni sponsoru olarak yer aldığı Shining Star Awards; sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından 2 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek.


YERLİ VE YABANCI ZİYARETÇİLER
Türkiye’deki AVM’ler son yıllarda yerli misafirlerin yanı sıra yabancı uluslardan vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Ancak misafir ziyaretlerinin sık ve düzenli olmasını sağlamak sadece markaların mağazaları ile gerçekleşmiyor. Özellikle genç kuşağın ve çocuklu ailelerin yoğun olarak AVM’leri tercih ettiği ülkemizde eğlence ve dinlence alanları büyük önem kazandı. Bu durum AVM’leri pazar paylarını korumaya yönelik yatırımlar yapmaya yönlendiriyor. Bu doğrultuda Tureks Uluslararası Fuarcılık; AVM’lere planladıkları yatırımlar için ekipmanlar görebilecekleri, uluslararası düzeyde üreticilerle bir araya gelip anlaşmalar yapabilecekleri Eğlence, Park ve Rekreasyon Fuarı ATRAX’a katılma fırsatı sunuyor. 
Önceki yıllarda ATRAX’a katılan AVM’ler, eğlence ve aktivite alanlarına yatırımlar yaparak başarılı projeleriyle de Shining Star Awards’ta ödül sahibi oldular. Türkiye eğlence-rekreasyon sektörünün ilk ve tek yarışması olan ve ATRAX Fuarı kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Shining Star Awards ödül töreninde, alışveriş merkezleri  “En Başarılı AVM Eğlence Alanı”, “En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi”, “En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi”  ve “En Başarılı Etkinlik” kategorilerinde yarışacak. Sektördeki yenilikleri, başarılı projeleri ödüllendiren Eğlence Ödülleri Yarışması, ödül töreni sponsorlarından biri olan Crowne Plaza Florya’da gerçekleşecek.
AVM’lerin açık ve kapalı aktivite alanlarında sıklıkla yer verdiği, geçtiğimiz yılki yarışmada Skyler ile “En Dikkat Çekici Ürün” ödülünü kazanan eğlenceli simülasyon araçları üreticisi DOF Robotics, yarışmanın bu yılki ana sponsoru olurken fuarda da yeni ürünlerini sergileyecek. Geçtiğimiz yıl “En Başarılı Kapalı Alan Eğlence Merkezi” ödülüne sahip olan ve bu yıl da ödül töreni sponsorlarından biri olan İstanbul Akvaryum ise fuarda oluşturacağı sürprizlerle dolu standı ile ilgi odağı olmayı hedefliyor.  
ATRAX ve Shining Star Awards 2016-Eğlence Ödülleri Yarışması’nı organize eden Tureks Uluslararası Fuarcılık’ın Genel Müdürü Nergis Aslan fuar ve yarışma ile ilgili “Pazar hacmi ve yatırımlar açısından henüz Avrupa ülkelerini yakalayabilmiş değiliz ancak Türkiye’de eğlence ve rekreasyon sektörü gelişmekte olan bir süreçte” dedi. 

nr

Yukarı